Volkswagen świętuje wyprodukowanie 5-milionowego Tiguana

W połowie stycznia z taśm fabryki w Wolfsburgu zjechał pięciomilionowy Tiguan. Od rozpoczęcia sprzedaży w 2007 roku ten kompaktowy model odnosi wielkie sukcesy na świecie wspierając strategię wzrostu Volkswagena i stanowiąc ważny element prowadzonej przez markę ofensywy w dziedzinie SUV-ów.

Tiguan i Tiguan Allspace: w ciągu zaledwie 11 lat fabrykę opuściło pięć milionów egzemplarzy tych aut

Modele z rodziny Tiguana są ważnym elementem światowej ofensywy Volkswagena w dziedzinie SUV-ów

W 2018 roku dostarczono klientom niemal 800.000 egzemplarzy Tiguana, jednego z najpopularniejszych samochodów na świecie

Udana konstrukcja Tiguana i Tiguana Allspace (od 2017 roku) znalazła uznanie klientów z całego świata – doceniono wyrazistą stylistykę wnętrza i nadwozia tego modelu, zastosowane w nim najnowsze technologie, a także wszechstronność podczas codziennego użytkowania. Niemal 800.000 egzemplarzy Tiguana i Tiguana Allspace, które tylko w 2018 roku trafiły do klientów świadczy o popularności i sukcesie kompaktowego SUV-a.

Członek Zarządu Volkswagena ds. Produkcji, dr Andreas Tostmann, stwierdził z tej okazji: „Tiguan pokonał historyczną barierę pięciu milionów wyprodukowanych aut. Kompetencje załogi, niezwykła umiejętność pracy zespołowej i zaangażowanie z jakim w Volkswagenie produkujemy nasze samochody są podstawą tego wspaniałego sukcesu i mocnym fundamentem naszej strategii w dziedzinie modeli typu SUV”.

Bernd Osterloh, przewodniczący Rady Zakładowej Koncernu, powiedział: „Produkcja Tiguana zapewnia miejsca pracy naszym koleżankom i kolegom w fabrykach na całym świecie i przyczynia się do wypracowania dobrych wyników finansowych. Dlatego ważne jest, żebyśmy nie ustawali w inwestycjach w doskonalenie i produkcję tego modelu po to, by również w przyszłości Tiguan cieszył się uznaniem klientów”.

Produkcję Tiguana rozpoczęto w 2007 roku w głównej fabryce Volkswagena w Wolfsburgu – był to początek sukcesu tego kompaktowego SUV-a. Już w 2008 roku, pierwszym pełnym roku produkcji, zakład opuściło ponad 120.000 egzemplarzy. Potem te liczby tylko rosły – w 2015 roku na świecie sprzedano ponad 500.000 Tiguanów.

Model drugiej generacji pojawił się na rynku w 2016 roku i był pierwszym SUV-em Volkswagena skonstruowanym w oparciu o modułową platformę MQB. W 2017 roku do Tiguana dołączył bardzo przestronny i niemal o 22 cm dłuższy Tiguan Allspace, którego można kupić również w wersji 7-miejscowej.

Nowa generacja modelu i poszerzenie oferty o Tiguana Allspace jeszcze bardziej zwiększyły sprzedaż – w 2017 roku klienci odebrali ponad 700.000 egzemplarzy, z kolei rok 2018, w którym sprzedano prawie 800.000 sztuk okazał się dotąd najlepszy w historii Tiguana.

Tiguan i Tiguan Allspace są produkowane w czterech fabrykach Volkswagena (w Chinach, Niemczech, Meksyku i w Rosji) i sprzedawane na najważniejszych światowych rynkach.

Źródło: www.mototarget.pl