Valeo: joint venture z Siemensem już działa

Valeo: joint venture z Siemensem już działa Po siedmiu miesiącach od podpisania umowy spółka joint venture Valeo Siemens eAutomotive rozpoczyna działalność.

W kwietniu 2016 firmy Valeo i Siemens podpisały umowę tworzącą spółkę joint venture, której działalność skupi się na opracowywaniu napędów wysokonapięciowych dla pojazdów. Zgodnie z umową obie firmy dzielą między sobą udziały w spółce w stosunku 50:50. W ten sposób ich spółka może w niedługim czasie stać się globalnym liderem na rynku dostawców innowacyjnych i niedrogich komponentów, a także systemów wysokonapięciowych dla całej gamy pojazdów hybrydowych plug-in, hybrydowych i w pełni elektrycznych. Portfolio będzie się składać z e-motorów, wydłużaczy zasięgu, pokładowych ładowarek, inwerterów i konwerterów DC/DC. Valeo wprowadzi do przedsięwzięcia wysokonapięciową elektronikę, wydłużacze zasięgu i rozwiązania w zakresie ładowania, a Siemens swoje biznesowe systemy eCar Powertrain oraz e-motory z energoelektroniką.

„Jestem naprawdę zachwycony stworzeniem tego joint venture, który pozwoli nam na dostarczanie rozwiązań dla wszystkich producentów pojazdów bez względu na ich potrzeby odnośnie elektryfikacji napędu” – mówi Jacques Aschenbroich, prezes i dyrektor generalny Valeo.

„Tylko siedem miesięcy po podpisaniu umowy, mamy zaszczyt ogłosić zamknięcie naszej transakcji i rozpoczęcie działalności naszej spółki joint venture z Valeo. Nowa spółka będzie prawdziwym światowym liderem na rosnącym rynku elektromobilności” – dodaje Klaus Helmrich, członek zarządu Siemens AG.

Zgodnie z prognozami, rynek komponentów do samochodów elektrycznych będzie się rozwijać na poziomie 20 proc. rocznie do  2020 roku.

Źródło: valeo