Ursus ma kolejne zamówienia na autobusy elektryczne. Umowa opiewa na 23 mln zł

W ciągu zaledwie siedmiu dni Ursus po raz drugi informuje o kontrakcie na dostawy autobusów elektrycznych. Tym razem zamawiającym są władze Szczecinka. Za 10 zupełnie nowych pojazdów zapłacą ponad 23 mln zł.

Ursus dostał nowe zamówienie na dostawę 10 sztuk fabrycznie nowych miejskich niskopodłogowych autobusów elektrycznych. Zlecenie jest następstwem wygranej firmy w przetargu zorganizowanym w mieście Szczecinek. Wartość umowy to 23 mln 279 tys. 718 zł brutto.

W ramach kontraktu Ursus nie tylko dostarczy 10 autobusów, ale i tyle samo stacjonarnych ładowarek akumulatorów trakcyjnych i jednej mobilnej ładowarki. To dzięki nim będzie można zasilać elektryczne pojazdy komunikacji miejskiej.

Autobusy i ładowarki mają być dostarczone do Szczecinka do 31 sierpnia 2018 roku.

To już drugie zamówienie na autobusy elektryczne Ursusa w ostatnich dniach. Dokładnie przed tygodniem firma podpisała umowę na dostawę 47 takich pojazdów do Zielonej Góry za prawie 100 mln zł. Tu również realizacja kontraktu planowana jest na drugą połowę przyszłego roku.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa i z nimi też przez lata był kojarzony. Ostatnio jednak coraz mocniej wchodzi w elektromobilność. Oprócz autobusów elektrycznych poważnie rozwija się też w kierunku produkcji e-samochodu dostawczego. Jego produkcja ma ruszyć w drugim kwartale przyszłego roku.

W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku Ursus odnotował 231 mln zł sprzedaży (przede wszystkim maszyn rolniczych). Z tego „na czysto” zarobił 3,3 mln zł. Wyniki okazują się znacznie lepsze niż rok wcześniej. W analogicznym okresie miał o prawie 30 mln zł niższe przychody i w efekcie był na minusie około 690 tys. zł.

Źródło: www.money.pl