Ulubione samochody Kowalskiego w październiku 2014 r.

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce rośnie 17. miesiąc z rzędu, w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Październik był kolejnym miesiącem, w którym importerzy mogli cieszyć się z ruchu w salonach. Z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców wynika, że miniony miesiąc był lepszy zarówno w porównaniu do października zeszłego roku, jak i w odniesieniu do września 2014 r.

Wśród najpopularniejszych na polskim rynku marek samochodów na czele stali bywalcy – Skoda, Volkswagen, Toyota, Opel i Ford. Większą ciekawostką jest jednak zestawienie, w którym weźmiemy pod uwagę jedynie zakupy dokonane przez klientów indywidualnych.

I tak, w TOP 10 nie znalazła się Skoda Octavia – niezagrożony lider w łącznym rankingu zakupów (firmy oraz osoby prywatne). W drugiej dziesiątce wysoko uplasowała się za to Mazda 3, która w poprzednim zestawieniu trafiła nawet do TOP 10. Wciąż bardzo dobrze sprzedaje się najtańsze auto z polskiej fabryki – Ford Ka, który znalazł się w połowie drugiej dziesiątki. Mocna jest również pozycja Suzuki SX4 S-Cross, który w kolejnych wydaniach rankingu może podnieść swoją pozycję, ze względu na dużą obniżkę cen, sięgającą 13 tys. złotych.

W dalszej części prezentujemy pierwszą dziesiątkę rankingu samochodów, które w październiku kupowane były przez Polaków najchętniej.

 Michał Szymaczek, Redaktor serwisu OnetMoto