„Tylko Schuler spełnia nasze oczekiwania”

Dzięki serwo prasie z o mocy 630 ton polska firma Plasmet Czechowicz skraca proces produkcji swoich części o około 30 procent.

Göppingen/Kobylnica, 24.05.2018 – „Decyzja w sprawie nabycia linii do sztancowania wyposażonej w prasę z serwo o mocy 630 ton zapadła po długiej i głębokiej analizie”, mówi Jan Czechowicz, Prezes Zarządu rodzinnego przedsiębiorstwa Plasmet Czechowicz w miejscowości Kobylnica w Polsce. Analiza ta przyniosła oczywisty rezultat: „Okazało się, że tylko Schuler jest w stanie spełnić nasze oczekiwania.”

Plasmet jest w branży od 40 lat. Przedsiębiorstwo produkuje formowane części i komponenty ze stali i aluminium, a także instrumenty i urządzenia kontrolne i pomiarowe. Narzędzia do tłoczenia które są montowane na serwoprasie wykonuje Plasmet co znakomicie wpisuje się w cały proces tłoczenia. „Profil naszej produkcji obejmuje formowanie blach wyłącznie dla przemysłu samochodowego, 60 procent z nich dostarczanych jest na pierwszą linię produkcyjną samochodów osobowych”, wyjaśnia Prezes.

Wysoka uniwersalność i innowacyjność

Na nowej prasie MSD 630 firmy Schuler powstają elementy ciągnione średniej wielkości, o grubości blach od 0,5 do 6 mm. Cała linia charakteryzuje się wysoką uniwersalnością i innowacyjnością – dzięki temu, jak twierdzi Pan Czechowicz, pracownicy nie muszą ingerować w żadną część procesu, aż do chwili powstania gotowej części: „Zadanie operatora polega na ustawieniu parametrów i obserwowaniu procesu.”

„Dzięki zmiennej prędkości suwaka cykl produkcyjny części skraca się o ok. 30 procent, przy jednoczesnej poprawie jakości”, kontynuuje Pan Czechowicz. „Widać to szczególnie po elementach głęboko ciągnionych.” A prasa z serwo niesie ze sobą jeszcze wiele innych innowacyjnych rozwiązań: zastosowanie trzeciego silnika zamiast kondensatora do przejmowania niewykorzystanej energii obniża zapotrzebowanie o 50 procent i przedłuża żywotność sieci elektrycznej.

„Należy podkreślić także punktualne i kompetentne wsparcie techniczne przy instalacji, szkoleniu, uruchamianiu urządzenia i podczas produkcji”, uzupełnia Prezes Zarządu Plasmet, Pan Jan Czechowicz. „Jeśli przeanalizować jakość pras z serwo, obsługę i cenę zakupu, to sądzę, że Schuler zdecydowanie zasługuje na uznanie.” Zresztą Plasmet planuje już nabycie kolejnej prasy: „Z pewnością będzie to znowu Schuler”.

O koncernie Schuler – www.schulergroup.com

Schuler to światowy lider technologiczny w zakresie obróbki plastycznej. Przedsiębiorstwo oferuje prasy, rozwiązania automatyczne, narzędzia, know how w zakresie procesów technologicznych oraz obsługę dla całego przemysłu obróbki metali oraz lekkich konstrukcji do samochodów. Klientami przedsiębiorstwa są producenci i poddostawcy w branży produkcji samochodów, a także przedsiębiorstwa z takich branż, jak obróbka cieplna metali, urządzenia domowe, opakowania, dostawcy energii i urządzeń elektrycznych. Schuler jest liderem w branży produkcji pras do produkcji monet i tworzy rozwiązania systemowe dla transportu lotniczego i kosmicznego, a także w zakresie produkcji wielkośrednicowych przewodów rurowych. W roku 2017 Schuler uzyskał obroty na poziomie 1,233 miliona euro. Po przejęciu producenta narzędzi AWEBA oraz większości udziałów chińskiego producenta pras Yadon, Schuler zatrudnia obecnie 6 600 pracowników w 40 krajach. Większość udziałów w koncernie ma austriacka grupa kapitałowa ANDRITZ.