TSMC wydało oświadczenie w sprawie chipów dla motoryzacji

Brak chipów dla motoryzacji stał się palącym problemem i powoduje nawet wstrzymywanie linii produkcyjnych. Tajwański gigant foundry, TSCM, potraktuje te układy priorytetowo.

Największy na świecie producent kontraktowy układów scalonych, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, który ma ponad połowę udziałów w globalnym rynku foundry, wydał oświadczenie w sprawie produkcji na potrzeby sektora motoryzacji.
 
Komunikat jest lakoniczny i nie ma w nim konkretów, a przy tym jest zbieżny z informacjami, które przekazało już tajwańskie ministerstwo gospodarki Agencji Reutera wcześniej w tym tygodniu.
 
Oto komunikat firmy:
 
„TSMC traktuje jako główny priorytet wyzwania związane z dostawami chipów, które mają wpływ na przemysł motoryzacyjny. Łańcuch dostaw w branży motoryzacyjnej jest długi i złożony, dlatego współpracowaliśmy z naszymi klientami z tego sektora i zidentyfikowaliśmy ich istotne potrzeby. TSMC obecnie usprawnia produkcję tych najważniejszych produktów przeznaczonych dla motoryzacji w swoich fabrykach. Podczas gdy nasze zdolności produkcyjne są w pełni wykorzystywane ze względu na popyt ze wszystkich sektorów, TSMC dokonuje realokacji zdolności produkcyjnych w celu wsparcia światowego przemysłu motoryzacyjnego.”
 
Źródło: www.evertiq.pl