Trwa budowa nowej fabryki firmy Lumag

Od maja br. wielkopolska firma Lumag buduje nową wytwórnię materiałów ciernych. Jest to największa inwestycja w 25-letniej historii spółki. Koszt budowy oszacowano na 70 mln zł. Zakład ma zaspokoić rosnący popyt na materiały cierne, a przy tym spełniać ostre wymagania rynku pierwszego wyposażenia.
W nowej fabryce powstaje automatyczna mieszalnia do produkcji materiałów ciernych. Będą też linie technologiczne o wysokiej wydajności, realizujące wszystkie procesy wytwarzania klocków i okładzin hamulcowych.

Projekt obejmuje budowę hali produkcyjno-magazynowej wraz z zapleczem socjalnym oraz budynkiem biurowym o łącznej powierzchni 18 969 m2. Inwestycja jest zlokalizowana w miejscowości Budzyń, ok. 3 km od obecnej siedziby firmy, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej numer 11 (Poznań-Piła). Przewidywany termin uruchomienia produkcji w nowym zakładzie to sierpień 2013 r.

Lumag działa na rynku polskim od 1988 r. Wytwarza okładziny i klocki hamulcowe do samochodów ciężarowych (marka Lumag) oraz samochodów osobowych (marka Breck wprowadzona na rynek w 2004 r.). Sprzedaż na rynki zagraniczne stanowi ponad 60% obrotu firmy. Duży udział w eksporcie ma produkcja na pierwsze wyposażenie.

Lumag jest członkiem VRI (Federacja Przemysłu Okładzin Ciernych). W ramach działalności w VRI współpracuje m.in. z takimi firmami, jak TMD Friction, Roulunds, Raybestos, Federal-Mogul, Honeywell, ITT.

AUTOR:  LUMAG, WNP.PL (AG)