Toyota pracuje nad latającym samochodem?

Toyota złożyła dwa wnioski patentowe wskazujące na to, że może prowadzić badanianad latającym samolotem. Oba projekty całkowicie się różnią.

Pierwszy wniosek zgłoszono w Stanach Zjednoczonych. Opublikowano go nazwą „Wieżoweskrzydło do samolotu powietrznego” (stackable wing for an aerocar). Projekt przypomina nieco zestaw desek surfingowych ułożonych jedna nad drugą. W skróconym opisie czytamy m.in.: „projekt odnosi się do pojazdu z przytwierdzonymi na stałe skrzydłami, którym można unosić się w powietrzu i jeździć po drogach”.

To nie koniec eksperymentów Toyoty z powietrznymi pojazdami. Firma zgłosiła do urzędu patentowego projekt zupełnie innego rozwiązania – samochodu wyposażonego w podwójnie składane skrzydła. Z opublikowanego niedawno wniosku patentowego wynika, że chodzi o pojazd przypominający niewielki samolot, z rozkładanymi na boki skrzydłami.

Oba projekty mogą wydawać się nierealistyczne, jednak to samo uważano na temat trójkołowego pojazdu elektrycznego Toyota i-Road. Obecnie pojazd ten jest z powodzeniem wykorzystywany w systemie wynajmu krótkoterminowego typu car-sharing, który uzupełnia komunikację miejską w Grenoble, Tokio i Toyota City.

ll/moto.wp.pl