Toyota najcenniejszą marką motoryzacyjną w rankingu magazynu Forbes

Toyota ponownie zajęła pierwsze miejsce w branży motoryzacyjnej w najnowszym rankingu najcenniejszych marek Forbesa. W zestawieniu wszystkich globalnych marek Toyota znalazła się na 9. miejscu. Wartość japońskiej marki wynosi w tym roku 44,7 mld dolarów, to o 9% więcej niż w ubiegłorocznym raporcie.

Toyota już od wielu lat należy do ścisłej czołówki najwyżej wycenianych globalnych marek. W tegorocznej edycji rankingu „The World’s Most Valuable Brands” magazynu Forbes w pierwszej dziesiątce obok Toyoty – znalazły się takie firmy jak Apple, Google, Microsoft, Amazon czy Facebook. Wartość marki największego japońskiego producenta samochodów zanotowała 9-procentowy wzrost do kwoty 44,7 miliarda dolarów.

Dominacja marki Toyota na światowym rynku motoryzacyjnym jest efektem dopracowywanej przez dekady jakości pojazdów firmy, przełomowych rozwiązań technologicznych udostępnianych kolejnym milionom kierowców, a także odważnych inwestycji w badania nad innowacjami rewolucjonizującymi motoryzację. Po ponad 20 latach od wprowadzenia na rynek pierwszego seryjnego samochodu hybrydowego, modelu Prius, światowy lider konsekwentnie realizuje plan elektryfikacji swoich pojazdów, rozwijając kolejne hybrydowe i elektryczne układy napędowe oraz inwestując w technologię wodorowych ogniw paliwowych.

Jednocześnie Toyota kontynuuje rozwój systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense i pracuje nad kolejnymi technologiami mającymi doprowadzić do autonomizacji pojazdów.

Źródło: www.mototarget.pl