TOP-5 modeli z największym spadkiem

Wczoraj przedstawiliśmy piątkę modeli, które w A.D. 2015 odnotowały w Polsce największe wzrosty sprzedaży. Dziś zaś – ranking aut z największymi spadkami.

W ramach podsumowania wyników na rynku nowych samochodów osobowych w Polsce za rok ubiegły IBRM SAMAR przedstawia ranking TOP-5 modeli, które osiągnęły w ujęciu ilościowym największe spadki w rejestracjach:
1. Suzuki SX4: -1332 sztuki (do 137 sztuk)
2. Skoda Roomster: -1283 sztuki (do 865 sztuk)
3. Hyundai ix35: -1171 sztuk (do 3 270 sztuk)
4. Citroen C3: -1122 sztuki (do 645 sztuk)
5. Opel Insignia: -1016 sztuk (do 3 132 sztuk)

Do powyższego zestawienia należy się jednak kilka słów uzupełnienia. Np. wspomniany wyżej Hyundai ix35. Jego spadająca sprzedaż wcale nie wynika z szybko malejącego zainteresowania wśród kupujących.

Przyczyna tkwi raczej gdzie indziej. A mianowicie w tym, że koreańska marka zdążyła już wprowadzić na rynek następcę – tyle że pod nową nazwą jako Hyundai Tucson. I ten właśnie gracz w rankingach rejestracji na polskim rynku radzi sobie akurat bardzo dobrze (PATRZ TUTAJ).

W przypadku Citroena C3 oraz Opla Insignii warto pamiętać, że w bieżącym roku kalendarzowym oba samochody doczekają się zmian generacyjnych. Z kolei Skoda Roomster – model bardzo funkcjonalny i ceniony przez rodziny – od kwietnia 2015 nie jest już produkowany, a i o planach wprowadzenia bezpośredniego następcy zrobiło się ostatnio cicho.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Źródła
  • IBRM SAMAR