TOP 5 dostawców chipów dla motoryzacji

NXP, Infineon, Renesas, Texas Instruments oraz STMicroelectronics utrzymały swoje pozycje w pierwszej piątce dostawców półprzewodników dla branży motoryzacyjnej – raportuje Strategy Analytics.
W 2019 roku łączne przychody z sektora półprzewodników dla motoryzacji spadły o 1,3% w porównaniu do roku ubiegłego i wyniosły 37,2 mld USD. Piątka liderów pozostała bez zmian, przy czym Infineon praktycznie wyrównał do NXP, natomiast STMicroelectronics było jedyną firmą, która odnotowała wzrost przychodów w tym gronie. 
 
– W 2019 roku widać było spowolnienie w sektorze półprzewodników dla motoryzacji spowodowane brakiem wzrostów lub spadkiem sprzedaży pojazdów na wszystkich głównych rynkach, także w Chinach – komentuje Ian Riches, wiceprezes Global Automotive Practice, Strategy Analytics. Riches dodaje, że częściowo zostało to skompensowane wysokimi wzrostami w takich obszarach, jak ADAS, napędy elektryczne czy łączność bezprzewodowa, ale w niewystarczającym stopniu.
 
– Nasz raport wskazuje, że wiele firm miało problemy z osiągnięciem wzrostu przychodów w 2019 roku, chociaż niektóre firmy mają na koncie znaczącą poprawę sprzedaży, czego przykładem są Bosch, Micron, Nexperia, NVIDIA, Qualcomm i Xilinx – mówi autor raportu Asif Anwar. Kolejny ranking przyniesie sporą zmianę, bowiem po zamknięciu przejęcia firmy Cypress przez Infineon w kwietniu tego roku, Infineon zajmie pierwszą pozycję w zestawieniu największych dostawców półprzewodników dla motoryzacji.
 
Źródło: www.evertiq.pl