Thyssenkrupp przeniósł się do nowego centrum R&D w Budapeszcie

Biurowiec, który powstał za 6,2 mln EUR, zapewnia miejsce na 1200 stanowisk pracy. Inżynierowie Thyssenkrupp będą w nim rozwijać technologie dla branży motoryzacyjnej.

Thyssenkrupp przeniósł się do nowego Centrum Kompetencji R&D przeznaczonego na potrzeby branży motoryzacyjnej. Obiekt ma 13 200 m kw. powierzchni biurowej oraz 2500 m kw. powierzchni laboratoryjnej. Thyssenkrupp zatrudnia obecnie w siedzibie w Budapeszcie ponad 1000 wykwalifikowanych inżynierów.
 
Thyssenkrupp dostarcza komponenty dla niemal wszystkich dużych producentów samochodów. Dziewięć na dziesięć samochodów kategorii premium zawiera produkty firmy, a elementy przekładni Thyssenkrupp są montowane w co trzeciej ciężarówce – informuje Węgierska Agencja Promocji Inwestycji (HIPA).
 
Niemiecka firma rozpoczęła opracowywanie elektrycznych układów kierowniczych na Węgrzech w 1999 roku. W centrum kompetencyjnym w Budapeszcie powstają elektromechaniczne układy wspomagania kierownicy, które mogą współpracować z różnymi systemami wspomagania kierowcy i autonomicznej jazdy.
 
Źródło: www.evertiq.pl