Tesla prezentuje nowy model z autopilotem

Sam zaparkuje i zahamuje w razie zagrożenia. Amerykańska firma motoryzacyjna Tesla zaprezentowała nowy, zaawansowany technologicznie model samochodu.

Mająca siedzibę w Kalifornii Tesla produkuje luksusowe i bardzo drogie auta elektryczne. Chętnych na ich zakup jednak nie brakuje. Wczoraj szef Tesli Elon Musk ogłosił, że klienci jego firmy już w grudniu będą odbierać auta z supernowoczesnym wyposażeniem.

Samochody będą posiadać zaawansowane radary i system czujników wykrywających zagrożenia na drodze. Jeśli kierowca nie zareaguje, to hamulce zostaną uruchomione automatycznie. Samochód będzie też trzymać się środka pasa ruchu i parkować bez kierowcy w środku.

Nowe samochody oznaczane literą D będą też miały dwa silniki, co pozwoli im przyspieszać do 100 kilometrów na godzinę w 3,2 sekundy. Inwestorzy nie zareagowali jednak entuzjastycznie na doniesienia z Kalifornii. Spodziewali się bowiem ujawnienia bardziej rewolucyjnego modelu – auta, które potrafi jeździć bez udziału kierowcy. Po początkowym wzroście akcje Tesli potaniały o 6 procent.

Źródło: IAR

ll/moto.wp.pl