Tańsze ubezpieczenia samochodowe w Wielkiej Brytanii dzięki współpracy SaaS

ABAX myśli nad nowymi sposobami obniżenia kosztów dla swoich klientów. We współpracy z brytyjską firmą ubezpieczeniową Zego, dane telematyczne z elektronicznych ewidencji przejazdów pomogą klientom obniżyć ich składki ubezpieczeniowe.

Ubezpieczenie samochodu jest drogie, a jeśli zarządzasz dużą flotą może być dodatkowo skomplikowane. ABAX znany jest z uzyskiwania użytecznych danych z zapisów przebiegu pojazdu, a obecnie wykorzystuje telematykę, aby pomóc wyliczyć wysokość składki ubezpieczeniowej. Kryterium decydującym o cenie będzie liczba przejechanych kilometrów.

NOWE, INNOWACYJNE OBSZARY ZASTOSOWAŃ PO COVID-19

Morten Strand, CEO ABAX, powiedział: “Świat biznesu i handlu od pewnego czasu zmienia się wyjątkowo szybko mimo, że nikt nie mógł przewidzieć pojawienia się COVID19 i jego wpływu na gospodarkę. Zmiany przyspieszyły, ale także dały firmom interesujące i stanowiące wyzwanie kierunki działania. Aby przetrwać, przedsiębiorstwa muszą się przystosować oraz przyjąć nowe i innowacyjne pomysły, takie jak ubezpieczenie użytkowe Zego, wspierane przez ABAX”.

FIRMY MOGĄ ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI DOBRYM UMIEJĘTNOŚCIOM JAZDY KIEROWCÓW

W Stanach Zjednoczonych firmy ubezpieczeniowe bardzo często zawierają umowy oparte na intensywności użytkowania, gdzie styl jazdy jest głównym kryterium. Dzięki ABAX Driving Behaviour (Styl Jazdy), brytyjska firma Zego rejestruje schematy stylu jazdy kierowców, takie jak prędkość, przyspieszanie i hamowanie. Dzięki przechowywanym danym firma ubezpieczeniowa ma rzetelniejszą podstawę do wyceny składki ubezpieczeniowej, a oszczędności mogą być naprawdę znaczące, zwłaszcza dla firm, których kierowcy prezentują dobry styl jazdy.

WIELKIE MOŻLIWOŚCI I STRATEGIA IDEALNIE DOPASOWANA

ABAX Open Platform umożliwia posiadaczom flotowych polis ubezpieczeniowych opcję światowej klasy rozwiązania telematycznego, które wraz z obniżeniem kosztów ubezpieczenia daje zarządzającym flotą wiele dodatkowych korzyści, w tym możliwość lokalizowania pojazdów, monitorowania zachowania kierowców i prowadzenia w pełni zgodnej z przepisami ewidencji przebiegu pojazdów.

Dom McCormack, Chief of Staff w Zego powiedział: “Partnerstwo pomiędzy ABAX i Zego stanowi istotną szansę dla obu firm, jak również dla obsługiwanych przez nas klientów. Relacja z ABAX pozwoli Zego na skalowanie naszych elastycznych rozwiązań w zakresie ubezpieczeń flotowych w zwiększonym tempie, a także na dalsze wprowadzanie niższych cen dla naszych klientów w czasie, gdy dostosowanie kosztów do ich strumienia przychodów jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej”. 

PARTNERSTWO

Partnerstwo pomiędzy Zego i ABAX polega na stworzeniu Eco Systemu, gdzie klient znajduje się w centrum. Eco System skupia podobnie myślące przedsiębiorstwa, które dostarczają niezbędne rozwiązania dla wspólnych klientów.

Craig Allan, Strategic Partnerships Manager w ABAX , powiedział: “Jestem niezwykle podekscytowany współpracą z Zego. Widzimy już wspólnych klientów, co jest fantastyczne. Nie mogę się doczekać wspólnej pracy nad rozwojem tego partnerstwa i poszukiwaniem nowych rozwiązań w różnych dziedzinach.”

ABAX został założony w 2003 roku i dostarcza rozwiązania telematyczne, które pozwalają przedsiębiorstwom na wykorzystanie mocy danych do zarządzania flotą samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych. Siedziba główna mieści się w Larvik, w Norwegii, firma posiada biura regionalne w Szwecji, Finlandii, Danii, Holandii, Polsce oraz Wielkiej Brytanii. ABAX jest najszybciej rozwijającą się firmą telematyczną w Europie (Berg Insight, 15 września 2016 r.).

Zego zostało założone w 2016 roku i obecnie ubezpiecza dużą część brytyjskich firm zajmujących się dostawami i transportem, współpracując z takimi firmami jak Uber i Deliveroo. Firma oferuje również elastyczne ubezpieczenia dla flot oraz nowe usługi w zakresie mobilności, takie jak car sharing, leasing samochodów i firmy produkujące skutery. W listopadzie 2019 r. Zego stało się pierwszym brytyjskim ubezpieczycielem, który oferuje własne ubezpieczenie, umożliwiając budowę i sprzedaż własnych polis.