Tak było! „Polopiryną” wśród Subaru

Piękna słoneczna pogoda przywitała uczestników integracyjnego zlotu samochodów Subaru Świętokrzyskie. Trzy dni, dość pokaźna grupa fanów tej marki bawiła się przednio wraz z fanami tej marki. A działo się. Już wybranie miejsca spotkania okazało się strzałem w przysłowiową 10!

Stajnia Nad Strumykiem Gospodarstwo Agroturystyczne Subocz Ewa w Korytnicy przywitała uczestników swoim niepowtarzalnym klimatem. Osobiście gorąco polecam i podsyłam link dla zainteresowanych: http://stajnianadstrumykiem.pl/pensjonat-trening/

Ciszę tego miejsca przełamywały odgłosy kolejno wjeżdżających samochodów Subaru, które parkowały naprzeciw dużego padoku. Strumień z krystalicznie czystą wodą, las i w bliskiej odległości duży zbiornik wodny zbudowały świetny klimat. Sobota 2 października to świetnie przygotowana trasa która kolumna japońskich aut przy udziale jednego polskiego, przemieszczały się po malowniczych rejonach świętokrzyskiego.

Szydłów był pierwszym przystankiem, wzbudzającej niemałe zainteresowanie kolumny przyozdobionych w japońskie flagi pojazdów. Grupa uśmiechniętych uczestników zwiedziła malownicze miasteczko ogrodzone murem obronnym. Piękne malownicze stare miasteczko usytuowane na wzgórzu. Dla chętnych zwiedzenia oczywiście podaję namiar: https://www.szydlow.pl/

Z Szydłowa, kolumna aut z dostojnością przejechała do zamku Krzyżtopór, kolejna piękną perełką umiejscowionego na trasie Iwaniska – Klimontów. Przyjazd kilkunastu mocno rzucających się w oczy i uszy maszyn wzbudził niemałe zainteresowanie turystów. A sam zamek i kompleks wokół niego wyglądały jak zwykle wspaniale w promieniach październikowego słońca. Dla zainteresowanych zwiedzaniem także link:

https://krzyztopor.org.pl/zamek/index.php/pl/

Po sesji zdjęciowej i zwiedzaniu przejechaliśmy do kompleksu miniatur Sabat Krajno. Kolejne ciekawe miejsce na mapie z miniaturami słynnych budowli ale i innymi atrakcjami. Zresztą oceńcie Państwo sami: https://sabatkrajno.pl/

Kierując się na Łagów, powoli wracaliśmy do naszych gospodarzy, przez Raków, kierowaliśmy się na zbiornik Chańcza: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cha%C5%84cza_(zbiornik_wodny)

Tam też powstała kolejna malownicza sesja fotograficzna nad samym zbiornikiem. Wieczorem wszyscy uśmiechnięci powrócili do ośrodka. Wieczorem niczym w stylu sarmackim biesiada gdzie uczestnicy wymieniali się spostrzeżeniami co do swoich maszyn, wspominali inne spotkania i planowali kolejne. Ale o nich później. W wtedy Malinka, tzn Polonez ATU 1.6 GLI ochrzczony został pieszczotliwie Polopiryną.

Niestety co  dobre szybko się kończy. Niedziela powitała nas słońcem i w takim też słonecznym nastroju zjedliśmy śniadanie i zaczęliśmy się rozjeżdżać…. Załogi pojechały w rożnych kierunkach, lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie. Niesamowite miejsce, niesamowici ludzie i niesamowite samochody. Tak mogę podsumować to spotkanie.

Ale tak jak pisałem spotkaliśmy się znowu na krótkim spocie. Zdjęcia z niego poniżej.

Wspólne realizacje Subaru Świętokrzyskie i Polskiej Izby Motoryzacji: Moto Expo 2020, Piknik Motoryzacyjny w Parku Etnograficznym w Tokarni, ale to dopiero początek.

 

Do następnego razu!

Z eksperckim pozdrowieniem:

Tomasz Szydlak – ekspert Polskiej Izby Motoryzacji.