Spółka LKQ Corporation poinformowała o przejęciu firmy Green Bean Battery.

Założona w 2016 roku Green Bean Battery to firma zajmująca się regeneracją akumulatorów hybrydowych. Firma opracowała opatentowaną  technologię regeneracji akumulatorów hybrydowych, która wydłuża ich żywotność. Green Bean kupuje hybrydowe rdzenie baterii z wielu źródeł, w tym LKQ, i regeneruje je w swoich zakładach zlokalizowanych na terenie Stanów Zjednoczonych.

 

Jako dostawca kompleksowych usług, Green Bean instaluje regenerowane akumulatory w preferowanych przez klientów lokalizacjach, w których działa LKQ. Green Bean obecnie regeneruje akumulatory do pojazdów hybrydowych takich marek i koncernów jak Toyota, Honda General Motors, Lexus i Nissan.

To przejęcie wzmacnia nasze zaangażowanie w poszerzanie oferty części i usług, aby sprostać wymaganiom i wynikającym ze zmian technologicznych w przemyśle samochodowym. Regeneracja akumulatorów stanowi naturalne przedłużenie naszych obecnych usług regeneracji zespołów napędowych. Ponadto historia przedsiębiorczości Green Bean, zastrzeżona technologia i produkty zorientowane na zrównoważony rozwój dobrze wpisują się w misję i kulturę LKQ. Jesteśmy dumni, że dołączyli do naszego zespołu w Ameryce Północnej. Justin Jude prezes LKQ w USA

 

Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Źródło: www.motofaktor.pl