Spinko Moto uruchamia produkcję w zakładzie w Zielonej Górze

Firma branży motoryzacyjnej Spinko Moto Sp. z o.o. uruchomia w Zielonej Górze nowy zakład produkcyjny. Jego budowa kosztowała ok. 62 mln zł. Obecnie w zakładzie pracują 43 osoby, docelowo ma być ich 250 – poinformowała Anna Michalewicz ze Spinko Moto.

Dodała, że kilka tygodni temu rozpoczął się montaż maszyn i proces uruchamiania produkcji, nadal trwa rekrutacja pracowników.

Firma poszukuje przede wszystkim operatorów maszyn CNC i odlewniczych, logistyków, pracowników utrzymania ruchu i narzędziowni.

W zielonogórskim zakładzie Spinko Moto będą produkowane części i akcesoria ze stopów aluminium do pojazdów i silników mechanicznych. Elementy te są przeznaczone do turbosprężarek, sprężarek, systemów hamulcowych oraz innych elementów silnikowych wykorzystywanych przez przemysł motoryzacyjny.

Inwestor kupił od miasta działkę o pow. 8,64 ha na obszarze Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, objętego Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Powstał na niej zakład składający się z hali produkcyjno-magazynowej z nowoczesnymi liniami technologicznymi oraz części socjalno-biurowej.

Spinko Moto Sp. z o.o. należy do Spinko Sp. z o.o. w Lesznie, działającej na rynku od 1950 r. Firma specjalizuje się w zakresie produkcji odlewów ciśnieniowych ze stopów aluminium oraz precyzyjnej obróbki odlewów aluminiowych i żeliwnych przeznaczonych dla przemysłu motoryzacyjnego.

Źródło: www.stooq.pl