Sogefi: kolektor chłodzenia baterii dla koncernu Renault-Nissan

Sogefi opracowało we współpracy z koncernem Renault-Nissan pierwszy w historii kolektor, który skutecznie dystrybuuje płyn chłodzący do akumulatorów.

Firma Sogefi podpisała umowę na dostawę kolektora chłodzącego do pakietu akumulatorów dla akumulatorowych elektrycznych samochodów (BEV) koncernu Renault-Nissan. Sojusz Renault-Nissan-Mitsubishi jest światowym liderem w produkcji aut elektrycznych typu BEV, a nowy komponent od Sogefi pomoże regulować temperaturę akumulatorów, zwiększając w ten sposób ich wydajność i żywotność.

„Ta umowa jest ważnym krokiem w naszej strategii wzrostu zysków” – powiedział Laurent Hebenstreit, CEO Sogefi. „Potwierdza to zdolność Sogefi do pomyślnego rozwoju wysokiej technologii akumulatorów do pojazdów BEV. Bliska współpraca Sogefi z oddziałami R&D producentów pojazdów, a także wiarygodność były jednym z kluczowych czynników sukcesu”.

Sogefi jest światowym liderem w zakresie kolektorów dolotowych powietrza do silników spalinowych i pojazdów hybrydowych. Od 2021 roku, Sogefi będzie produkować kolektor chłodzenia pakietu akumulatorów w swojej francuskiej fabryce w Chateauroux.

Źródło: www.motofaktor.pl