Smart sprzedał dwa miliony samochodów!

Powołana do życia w 1997 roku firma Smart obchodzi właśnie ważny jubileusz. Niemiecki producent z siedzibą w Boblingen świętuje wyprodukowanie dwumilionowego pojazdu!

Idea stworzenia nowego producenta pojazdów zrodziła się głowie szwajcarskiego biznesmana – Nicolas’a Hayek’a – właściciela produkującej zegarki marki Swatch. W 1997 roku, na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie, zadebiutował pierwszy model nowej firmy – Smart ForTwo. Pierwsze egzemplarze trafiły do nabywców z początkiem 1998 roku.

W 2004 roku drogi Hayek’a i Daimlera rozeszły się. Niemcy przejęli własnościowy pakiet udziałów i powołali do życia spółkę Smart GmbH. Zarząd nowej marki ulokował się w Boblingen.

Obecnie nowe auta spod znaku Smarta kupić można na 46 światowych rynkach. W zeszłym miesiącu na jedno z nich zdecydowało się 7631 klientów. To wynik o przeszło 20 proc. lepszy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Największym powodzeniem Smarty cieszą się obecnie w Niemczech i Włoszech. Trzecim co do wielkości rynkiem zbytu firmy są dziś Chiny.

Źródło: www.interia.pl