Slow Road – sztuka uważnego podróżowania

Współczesność narzuciła nam szalone tempo życia, bez czasu na refleksję, odpoczynek i regenerację sił. Więcej i szybciej to kluczowe słowa definiujące naszą codzienność. W opozycji do nieustannego pośpiechu, niskiej jakości życia w wiecznym biegu powstała idea slow life.

Wartości filozofii slow life są zaskakująco proste i uniwersalne: żyj świadomie, z uważnością dla swoich celów i detali, odżywiaj się zdrowo i nie zaniedbuj duchowej sfery swojego życia, pielęgnuj relacje, celebruj chwile, podróżuj i poznawaj, otwórz się na nowe i nieznane, zwolnij, odpocznij.

Mazda Motor Poland od trzech lat buduje bazę tras i miejsc, zachęcając wszystkich kierowców do uważnego podróżowania i aktywnego wypoczynku poza miastem. W przewodniku Slow Road na stronie www.slowroad.pl opisanych jest aktualnie ponad 50 różnych tras, jedno- i kilkudniowych podróży, od Bieszczadzkiej Klasyki, przez Mazurską Włóczęgę, skalny świat Jury, tajemnice Roztocza czy mazowieckie trasy wzdłuż rozlewisk rzek.

Trasy Slow Road prowadzą do niemal 200 miejsc, tak niepowtarzalnych jak Folwark Karczemka, Cisowe Wzgórze, Chata Magoda, Dolina Bobrów, Uroczysko Zaborek czy Zielenica – Niebo do wynajęcia.

Szymon Sołtysik, Dyrektor PR Mazda Motor Poland podkreśla, że Slow Road to sugestia, by wybrać się w krótką, nawet jednodniową podróż, dać sobie szansę na zmianę, by poczuć wiatr, posmakować chleba pieczonego przez gospodarzy, posłuchać śpiewu ptaków, pobyć z bliskimi. „W naszym projekcie nie ma ekskluzywnych turystycznych promenad i deptaków, bo przewodnik Slow Road opisuje trasy, które prowadzą do kameralnych dworków, siedlisk agroturystycznych czy domów gościnnych – miejsc, które tworzone są w duchu slow life, z doskonałą domową, regionalną kuchnią. Łacińska sentencja «śpiesz się powoli» pozostaje aktualna, gdyż aby delektować się życiem, trzeba nauczyć się smakować jego małe kawałki. To oznacza, że warto zwolnić, a czasem nawet zatrzymać się. Idea Slow Road jest zachętą do uważnego podróżowania po niezwykłych trasach i miejscach, gdzie możemy być zwyczajnie wolni, w każdym znaczeniu tego pięknego słowa.” – dodaje Szymon Sołtysik.

Mazda od lat tworzy swoje samochody w duchu rzemieślniczej dbałości o detale, udoskonalania technologii przez przełamywanie konwencji, odtworzenia istoty dynamiki ruchu w stonowanej stylistyce projektowania KODO – Dusza Ruchu, z myślą o poczuciu równowagi i jedności kierowcy z samochodem zwanej Jinba-Ittai. Naturalną konsekwencją takiej strategii jest komunikacja oparta o ideę, która wyrasta z filozofii slow life. Slow Road to nic innego, jak pozytywny styl podróżowania, bez pośpiechu, niekoniecznie daleko od własnego domu, ale zawsze na spotkanie z naturą, pozytywnymi emocjami i prostymi przyjemnościami.

Informacje jaką trasą najlepiej dojechać do najciekawszych miejsc znajdują się na stronie www.slowroad.pl

Źródło: www.mototarget.pl