Skoda i Solaris dostarczą 30 trolejbusów do Sofii

Škoda Electric wpisuje na swoje konto kolejne ważne zwycięstwo w Bułgarii. Czeski producent wspólnie z Solarisem dostarczy do Sofii 30 przegubowych trolejbusów typu 27Tr. Wszystkie będą wyposażone w dodatkowy napęd akumulatorowy.
 
Škoda Electric osiągnęła znaczący sukces eksportowy i umacnia swoją pozycję na rynku bułgarskim. Firma dostarczy trzydzieści nowoczesnych niskopodłogowych trolejbusów do stolicy Bułgarii za około 500 mln CZK. Strona bułgarska wykorzysta środki z funduszy Unii Europejskiej na zakup pojazdów.
 
„Sukces w Bułgarii potwierdza, że ​​jesteśmy europejskim liderem w produkcji trolejbusów. Dziś czeskie trolejbusy kursują w około trzydziestu krajach na całym świecie. Ostatnio na przykład udało się nam zaprezentować z dobrej strony we francuskim Saint Etienne a Limoges i rumuńskiej Kluż-Napoce” – mówi Petr Brzezina, prezes Škoda Transportation.
 
Zakłady komunikacyjne w Sofii odbiorą flotę 18-metrowych pojazdów przegubowych typu Škoda 27 Tr z akumulatorami trakcyjnymi. Dzięki temu napędowi pomocniczemu trolejbusy będą mogły poruszać się na odcinkach pozbawionych sieci trakcyjnej.
 
„W ostatnich latach dobrze sobie radziliśmy na rynku bułgarskim. Dostarczyliśmy pięćdziesiąt niskopodłogowych trolejbusów do stolicy Sofii za 700 mln CZK, a inne pojazdy z naszym logo można również zobaczyć w innych bułgarskich miastach – Burgas, Warnie, Starej Zagorze i Pleven. To bardzo obiecujący rynek, na którym widzimy również potencjał w zakresie sprzedaży tramwajów oraz metra”- dodał Zdeněk Majer, członek zarządu i wiceprezes ds. sprzedaży Škoda Transportation.
 
Nowe przegubowe trolejbusy dla Sofii mogą pomieścić do 123 pasażerów.
 
„Pojazdy mają wygodne i nowoczesne wyposażenie – takie jak zaawansowany system diagnostyczny ze zdalną transmisją danych lub system informacji pasażerskiej. Oczywiście istnieje klimatyzacja, którą pasażerowie i kierowcy docenią szczególnie w miesiącach letnich” – dodaje kierownik sprzedaży Škoda Electric Petr Kasenčák.

Źródło: www.infobus.pl