Seat wybiera nazwę swojego nowego SUVa

Do 25 września na stronie seat.com można głosować na swojego faworyta wśród czterech nazw dla nowego SEAT-a. O tym, czy nowy SUV hiszpańskiego producenta przyjmie nazwę Alboran, Aranda, Avila lub Tarraco dowiemy się 15 października.

Wybór imienia dla nowego członka rodziny to nie lada wyzwanie – w końcu imię towarzyszy nam przez całe życie i może nawet odzwierciedlać nasz charakter. Niektórzy konsultują wybrane propozycje z rodziną i sprawdzają, czy na ten sam pomysł nie wpadł ktoś jeszcze. Podobnie jak wybór imienia dla dziecka, tak i wybór nazwy dla samochodu składa się z kilku etapów. Oto w jaki sposób ekspertom SEAT-a udało się wytypować cztery nazwy spośród ponad 10 000 złożonych propozycji.

– Podczas wyboru nazwy przede wszystkim bierzemy pod uwagę cechy marki i charakter modelu auta – wyjaśnia Lucas Casasnovas, Dyrektor ds. marketingu produktów SEAT-a. – SEAT to marka dla młodych duchem, dynamicznych ludzi, zafascynowanych wyjątkowym designem. W przypadku nazwy nowego SUV-a powinna ona również odzwierciedlać jego charakter, przekazać poczucie przestronnej przestrzeni i solidności – dodaje.

Unikalne i łatwe do wymówienia

Nowa nazwa powinna spełniać wszystkie kryteria legalności, czyli m.in. nie może być zarezerwowana przez inną markę. W tym celu kontrolerzy sprawdzają, czy proponowana nazwa nie została wcześniej zarejestrowana na innym rynku. Nowa nazwa dla samochodu powinna być także łatwa do wymówienia.

– Wybrana nazwa będzie wymawiana w ponad 80 krajach, do których SEAT eksportuje swoje samochody, więc musimy sprawdzić, czy jest fonetycznie poprawna – oraz czy przypadkiem nie brzmi dziwnie lub niegrzecznie w którymś z języków – dodaje Núria Vila, ekspert w zakresie nazewnictwa z firmy konsultingowej Nombra.

Grupy fokusowe

„Co oznacza ta nazwa?”, „Co o niej sądzisz?” lub „Czy uważasz, że jest wyrazista?” – to tylko niektóre z pytań postawionych przez uczestników grup fokusowych, w których wzięły udział osoby z różnych rynków SEAT-a, w tym z Hiszpanii, Niemiec czy Francji.

W rezultacie tych spotkań z dziewięciu nazw wyłonione zostały cztery, które SEAT ogłosił 12 września podczas salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie.

Alboran, Aranda, Avila i Tarraco spełniają wszystkie niezbędne wymagania, aby stać się nazwą nowego SEAT-a. Do 25 września fani hiszpańskiej marki z całego świata mogą głosować na swojego faworyta na stronie internetowej SEAT-a. Propozycja, która zdobędzie najwięcej głosów, zostanie oficjalną nazwą nowego SUV-a – ogłoszenie zwycięzcy już 15 października!

Źródło: www.mototarget.pl