Saudyjczycy wchodzą do Polski?

Gigantyczna fabryka samochodów elektrycznych już wkrótce może powstać w Polsce. Jak donoszą media saudyjski fundusz Public Investment Fund planuje na Dolnym Śląsku zrealizować jedną z największych inwestycji w regionie i przy okazji jedną z większych europejskich inwestycji w elektromobilności. Chodzi o markę LIGHT Electric Car, specjalizującej się w autach dedykowanych do przestrzeni miejskiej (zarówno dla służb miejskich, jak i przeciętnych kierowców).
Grupa saudyjskich biznesmenów od dawna planowała tę inwestycję na terenie UE i wiele wskazuje, że spośród wszystkich lokalizacji bardzo wysoko jest Wrocław. Przy okazji rozważają oni również wykupienie udziałów w klubie piłkarskim Śląsk Wrocław.
Najnowsze inwestycje w polskim automotive, szanse i zagrożenia, ale także trendy i szanse na zajęcie najlepszych pozycji na przyszłość to wszystko będzie tematem najbliższego AutoEventu 2022. Eksperci rynku, managerowie polskiej i europejskiej motoryzacji, więksi i mniejsi dostawcy spotkają się 21-23 VI  w Hotel Villa Verde Congress & Spa**** Zawiercie. Swój udział zapowiedziały największe koncerny europejskiej i światowej motoryzacji,