Samochód Roku według Top Gear

Czołowy brytyjski magazyn motoryzacyjny wybrał najlepsze swoim zdaniem modele A.D. 2016. Który samochód zasłużył na wielkie brawa?

Za nami rozstrzygnięcie konkursu magazynu Top Gear w Wielkiej Brytanii na najlepsze samochody 2016. Poszczególne modele biorące udział w plebiscycie miały szansę na zwycięstwo w obrębie swojego własnego segmentu, a dodatkowo do zgarnięcia była i nagroda główna – dla Samochód Roku.

Największą sympatię redakcji Top Gear zaskarbił sobie Ford Focus RS. Ten wyposażony w silnik 2.3 EcoBoost samochód rozwija moc do 350 koni mechanicznych, a sprint do setki zajmuje około 4,7 sekundy. Focus RS chwalony jest za osiągi i wrażenia za kierownicą, jak również za właściwości jezdne i umiejętność szybkiego reagowania na polecenia kierowcy. Na deser dochodzi jeszcze funkcjonalność oraz – co ważne – konkurencyjna cena.

Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że to już drugi raz w ciągu ostatnich trzech lat, kiedy w konkursie Top Gear triumfuje Ford. Oprócz Focusa RS mowa jeszcze o wyczynowej wersji Fiesta ST, która sięgnęła po zwycięstwo w roku 2013.

IBRM Samar