Renault nie zgadza się z niemieckimi zarzutami ws. Espace

Renault kwestionuje wnioski niemieckiego stowarzyszenia Deutsche Umwetlhilfe dotyczące emisjsi zanieczyszczeń przez model Espace.

Francuski producent przypomina, że Espace, podobnie jak wszystkie sprzedawane samochody marki, spełnia obowiązujące przepisy. Procedury testowe przyjęte przez Uniwersytet w Bernie nie są w całości zgodne z europejskimi przepisami, a uzyskane wyniki wykazują znaczne zróżnicowanie – co jak podano zresztą w raporcie z badań wymaga “dodatkowych pomiarów” – a więc nie pozwalają na wyciągnięcie wniosków.

Renault zapowiada, że mimo wszystko podejmie wszelkie niezbędne działania, aby szczegółowo przeanalizować te wyniki. Tym bardziej, że w sierpniu 2015 r. niezależna niemiecka organizacja ADAC przetestowała model Espace i w opublikowanych wynikach potwierdziła jego zgodność z obowiązującą normą.

Niemieckie Stowarzyszenie Wspierania Ochrony Środowiska (DUH) poinformowało o nadmiernej emisji tlenku azotu w Renault Espace z silnikiem Diesla co zostało wykryte podczas nowych europejskich cykli testowych (NEFZ). Wyniki opracowano na podstawie pięciu oddzielnych badań na rozgrzanym silniku przeprowadzonych na Berneńskim Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Szwajcarii.

źródło: Renault

AUTOR:  WNP.PL (AG)