Rekordy na polskim rynku wynajmu samochodów

W ciągu trzech kwartałów 2015 r. rynek CFM urósł o 14 proc. To najlepszy wynik od trzech lat – donosi „Puls Biznesu”.

Jak wynika z danych Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP), w trzecim kwartale 2015 r. już więcej niż co piąte (21,2 proc.) nowe auto osobowe kupione przez firmy w polskich salonach znalazło się w usługach wynajmu długoterminowego (CFM).

PZWLP skupia 21 firm zajmujących się długo-, średnio- i krótkoterminowym wynajmem samochodów. Razem mają one około 80 proc. rynku. Odnotowany przez nie wzrost o 14 proc. po trzech kwartałach oznacza, że ich flota jest dziś większa w sumie o ponad 17 tys. pojazdów niż we wrześniu 2014 r. Są to już 138 573 samochody.

W samym trzecim kwartale rynek wynajmu długoterminowego urósł o prawie 4 tys. samochodów, czyli o 3 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału. Skumulowany wzrost rynku po trzech kwartałach wynosi dzięki temu 10 proc. (o 12 697 aut).

„Z opublikowanych przez PZWLP danych po trzecim kwartale wynika, że rok 2015 może być jednym z najlepszych w historii wynajmu długoterminowego aut w Polsce” – uważa Marek Małachowski, prezes PZWLP, dyrektor zarządzający ALD Automotive Polska.

wnp.pl, AUTOR:  PAP/PULS BIZNESU