Rapid atakuje czołówkę

Oto ranking 50 najpopularniejszych osobówek na polskim rynku za luty 2015. Czołówka zestawienia zdominowana jest przez modele kompaktowe, wśród których wyróżnia się zwłaszcza jeden gracz – Skoda Rapid.

Według metodologii stosowanej przez SAMAR – opartej na danych pochodzących z bazy CEP, najczęściej rejestrowanym modelem w segmencie nowych aut osobowych polskiego rynku pozostaje Skoda Octavia. Nie inna sytuacja ma miejsce w lutym bieżącego roku: „czeszka” ponownie zdeklasowała konkurencję i jako jedyny gracz w stawce przekroczyła wynik 1 000 egzemplarzy – dokładnie 1 242 egzemplarze.

Na miejsce drugie wysforował się natomiast Ford Focus. Wynik uzyskany przez kompakt spod znaku błękitnego owalu wyniósł w lutym prawie 950 egzemplarzy. Ford musi jednak zachować czujność, ponieważ niebezpiecznie blisko czai się kolejny gracz zestawienia – czyli Skoda Rapid. Model znad Wełtawy uzyskał rezultat wynoszący 930 egzemplarzy.

Rapid poprawił jeszcze o jedno oczko i tak już wysoką pozycję w rankingu miesięcznym za styczeń, kiedy to był czwarty. Warto dodać, że w zestawieniu łącznym za dwa miesiące bieżącego roku do Rapida należy nawet pozycja wicelidera polskiego rynku (prawie 2 000 rejestracji) – lepszym wynikiem w całej stawce legitymuje się tylko wspomniana wyżej Octavia (2 670 rejestracji).

Oprócz Octavii i Rapida, marka Skoda uplasowała na liście TOP-10 za luty jeszcze jeden swój produkt – toFabia, która dzięki prawie 645 rejestracjom wylądowała ostatecznie na miejscu dziewiątym.

Przypomnijmy jeszcze, że na koniec minionego roku 2014 pierwsza trójka czołowych modeli osobowych polskiego rynku przedstawiała się kolejno – Octavia, Fabia oraz Focus. Dla porównania, Rapid sklasyfikowany został „dopiero” na miejscu siódmym.

W lutym 2015 pierwsza dziesiątka najczęściej rejestrowanych na polskim rynku nowych samochodów osobowych przedstawia się następująco:
1.   Skoda Octavia: 1 242 sztuki
2.   Ford Focus: 948 sztuk
3.   Skoda Rapid: 930 sztuk
4.   Toyota Yaris: 875 sztuk
5.   Opel Corsa: 771 sztuk
6.   Toyota Auris: 769 sztuk
7.   Opel Astra: 756 sztuk
8.   Volkswagen Golf: 747 sztuk
9.   Skoda Fabia: 643 sztuki
10.  Dacia Duster: 571 sztuk

Te i inne aktualne dane dotyczące wyników polskiego rynku samochodowego znaleźć można w sekcji MOTOTRENDY | RANKING TOP50/TOP10 na stronie samar.pl (PATRZ TUTAJ). Statystyki aktualizowane są co miesiąc, wraz z pozyskaniem nowych danych.

IBRM Samar dopuszcza możliwość wykorzystania części prezentowanego powyżej materiału jedynie za podaniem źródła oraz aktywnego linku do tego materiału.

Źródła
  • IBRM SAMAR