Randstad: Znamy najbardziej atrakcyjnych pracodawców 2017 roku

POLSKIE WYNIKI 7. EDYCJI BADANIA RANDSTAD EMPLOYER BRAND RESEARCH

KGHM Polska Miedź, Volvo Polska i Polskie Linie Lotnicze LOT to najbardziej atrakcyjni pracodawcy 2017 roku według Polaków, którzy wzięli udział w badaniu Randstad Employer Brand Research. 26 kwietnia
w czasie uroczystej gali Randstad Award poznaliśmy wyniki rankingu i badań.

Randstad Employer Brand Research to realizowane po raz siódmy w Polsce globalne badanie wizerunku pracodawców. W tym roku brało w nim udział ponad 6,5 tysiąca Polaków – zarówno osób pracujących, jak i poszukujących pracy lub uczących się – w wieku od 18 do 65 lat. Respondenci nie tylko wskazywali najbardziej atrakcyjne miejsca pracy w Polsce, ale także czynniki, które są największymi zaletami pracodawców.

Tegorocznym zwycięzcą rankingu, zresztą po raz czwarty w historii nagród Randstad, została spółka KGHM Polska Miedź. Respondenci najbardziej cenią dobrą sytuację finansową firmy. Wśród głównych atutów wymieniają także stabilność zatrudnienia. Doceniają również fakt wdrażania przez firmę najnowszych technologii. Czynniki, które wpływają na postrzeganie KGHM Polska Miedź jako atrakcyjnego pracodawcy, uzupełnia dobra reputacja przedsiębiorstwa. Pierwsze miejsce spółki z sektora surowców i paliw świadczy też o nieustannie dobrej ocenie całej branży jako atrakcyjnego miejsca pracy, choć w tym roku zdeklasował ją sektor produkcyjny.

Na drugim miejscu tegorocznego rankingu znalazła się firma Volvo Polska. Jak przystało na branżę motoryzacyjną, respondenci najlepiej oceniają zastosowanie w przedsiębiorstwie najnowszych technologii. Podkreślali również dobrą kondycję spółki i jej reputację.

Na podium znalazły się, podobnie jak przed rokiem, Polskie Linie Lotnicze LOT. Uczestnicy polskiej edycji badania Randstad Employer Brand Research oceniają pracę dla przewoźnika lotniczego jako rozwijającą. Doceniają zastosowanie nowoczesnych technologii w przedsiębiorstwie. Zwracają też uwagę na dobrą reputację przedsiębiorstwa.

W rankingu Randstad Award zwyciężają firmy, które najtrafniej definiują swoją tożsamość pracodawcy i skutecznie ją komunikują. Te same przedsiębiorstwa wygrywają też na rynku pracy, skutecznie odpowiadając na wyzwanie, jakim jest przyciągnięcie i utrzymanie w firmie najbardziej wartościowych pracowników. – wyjaśnia Jeroen Tiel, Dyrektor Zarządzający Randstad Polska.

Zwycięzca tegorocznego rankingu – KGHM Polska Miedź – to firma postrzegana jako najbardziej atrakcyjna przez osoby z wyższym wykształceniem oraz badanych w wieku od 25 do 44 lat. Starsi respondenci jako idealne miejsce pracy wskazują Polski Koncern Naftowy ORLEN, młodsi – Zakłady Tłuszczowe Kruszwica.

Wśród mężczyzn na najwyższych miejscach rankingu dominuje branża motoryzacyjna, chociaż na szczycie znalazły się dwie firmy z sektora surowców i paliw: PGNiG oraz KGHM Polska Miedź. Kobiety najlepiej postrzegają pracę w firmę farmaceutycznej GlaxoSmithKline Pharmaceuticals.

Liderami rankingu najbardziej atrakcyjnych przedsiębiorstw w Polsce w tym roku zostały firmy:

1. KGHM Polska Miedź

2. Volvo Polska

3. Polskie Linie Lotnicze LOT

4. Volkswagen Motor Polska

5. Volkswagen Poznań

6. Polski Koncern Naftowy ORLEN

7. PGNiG

8. PGE Polska Grupa Energetyczna

9. Samsung Electronics Polska

10. ABB

Z satysfakcją obserwujemy, że co roku wśród wyróżnionych nagrodą Randstad Award są firmy, które konsekwentnie dbają o swój wizerunek pracodawcy. Cieszy nas też fakt, że na szczycie zestawienia pojawiają się nowe polskie przedsiębiorstwa, które dostrzegają coraz większą rolę atrakcyjnego środowiska pracy w pozyskiwaniu najlepszych talentów na rynku. Wierzę, że wyróżnienie przyznawane przez Randstad przyczyni się do wzmacniania tych działań – podkreśla Jeroen Tiel, Dyrektor Zarządzający Randstad Polska.

Źródło: www.randstad.pl