PZL Sędziszów: współpraca z Solaris Bus & Coach

Firma PZL Sędziszów poinformowała o podpisaniu pod koniec roku 2015 ramowej umowy z Solaris Bus & Coach SA. Zawarte porozumienie dotyczy m.in. współpracy działów konstrukcyjno-technologicznych.

PZL Sędziszów SA rozpoczyna współpracę z wiodącym, polskim producentem autobusów Solaris Bus & Coach SA. Na początek będą to wspólne działania konstruktorów i technologów przy projektowaniu filtrów powietrza. Firmy podejmą też razem prace badawcze związane z filtracją w autobusach.

Realizacja zadań wynikających z umowy rozpocznie się jeszcze w styczniu 2016 r. Umowa została zawarta na czas nieokreślony.

Solaris Bus & Coach S.A. to znany producent pojazdów komunikacji miejskiej. Firma specjalizuje się w produkcji autobusów miejskich oraz trolejbusów. W ofercie firmy znajdują się również autobusy międzymiastowe i tramwaje. Pojazdy z logo Solarisa są znane w 30 państwach w ponad 600 miastach. Do tej pory z fabryki Solarisa pod Poznaniem wyjechało ponad 13 tys. pojazdów. Można je spotkać m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Czechach, na Litwie, jak również w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Izraelu.

źródło: PZL Sędziszów

AUTOR:  WNP.PL (AG)

http://motoryzacja.wnp.pl/pzl-sedziszow-wspolpraca-z-solaris-bus-coach,265792_1_0_0.html