Powstanie półprzewodnikowa spółka Denso i Toyoty

Denso i Toyota utworzą spółkę joint venture zajmującą się badaniami i rozwojem w obszarze półprzewodników do zastosowań w motoryzacji.

Spółka JV ma powstać w kwietniu 2020 roku, właścicielem 51% udziałów będzie Denso, pozostałą część obejmie Toyota. W momencie rozpoczęcia działalności nowy podmiot ma zatrudniać około 500 osób, kapitalizacja wyniesie 50 mln JPY (około 1,75 mln PLN).

Nowa firma będzie prowadziła zaawansowane badania nad półprzewodnikami kolejnych generacji oraz będzie opracowywać komponenty elektroniczne, takie jak moduły mocy dla pojazdów elektrycznych i czujniki monitorujące otoczenie w zautomatyzowanych pojazdach.

Jak podkreślają firmy w komunikacie, w ostatnim czasie w pojazdach coraz częściej używa się elektronicznego sterowania. Wzrosła też liczba wykorzystywanych półprzewodników, a wydajność tych układów jest coraz lepsza. Aby stworzyć bezpieczną i zrównoważoną przyszłość mobilności, niezbędne jest opracowanie półprzewodników nowej generacji, będących kluczowym elementem innowacji technologicznych, takich jak połączone samochody, zautomatyzowana jazda, usługi współdzielenia pojazdów i elektryfikacja.

Źródło: www.evertiq.pl