Potężny inwestor w Zielonej Górze. Da kilkaset miejsc pracy

Zielona Góra pozyskała ważnego inwestora. Prosto z Bawarii. Produkuje obicia siedzeń i wnętrza bagażników do kilkudziesięciu marek samochodów. Za kilka lat może zatrudniać nawet 800 osób.

Umowę we wtorek, 4 października, podpisali w Bambergu prezydent Janusz Kubicki i prezes Ideal Automotive Stefan Frey
Tylko w przyszłym roku Ideal Automotive ma zainwestować około 14 mln euro, wybudować halę o powierzchni 1,7 ha i zatrudnić około 200 osób. To pierwszy etap.
W kolejnych ma powstać druga hala, a nawet inne obiekty. Wtedy zatrudnienie może wzrosnąć do 400, a nawet 800 osób.

Spółka Ideal Automotive z Bambergu w Bawarii. Już obecnie zatrudnia ok. 4,5 tys. pracowników, a jej roczne obroty wynoszą ponad 200 mln euro. Jest ona producentem obić siedzeń i wnętrz bagażników do kilkudziesięciu marek samochodów.
Zaraz po podpisaniu porozumienia prezes Ideal Automotive Stefan Frey nie krył zadowolenia. – Jesteśmy obecni w wielu krajach na świecie. Teraz postanowiliśmy zbudować fabrykę w Polsce. To bardzo dobry i perspektywiczny rynek. – podkreślił. Dodał też, że jego firma będzie chciała nawiązać kontakty z zielonogórskimi szkołami i uniwersytetem.

Prezydent Kubicki podkreślił z kolei, że negocjacje z Ideal Automotive trwały niespełna rok: – To, że dziś podpisaliśmy porozumienie, jest dla nas dużym sukcesem. Tym większym, że wielu nie wierzyło, iż uda nam się pozyskać tak poważnego i dodatkowo zagranicznego inwestora. Dodaje również, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie miasta, Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalna Strefy Ekonomicznej oraz samego inwestora. – Wszystkie dokumenty, pozwolenia były realizowane w błyskawicznym tempie. Na wydanie pozwolenia na budowę mieliśmy dokładnie siedem dni – przyznaje wiceprezydent Dariusz Lesicki.

Źródło: www.gazetalubuska.pl