Porsche w Polsce umacnia pozycję

Sprzedaż samochodów marki Porsche w Polsce podtrzymuje nieprzerwany trend wzrostu. Od początku roku zarejestrowano rekordową liczbę 443 aut tej marki (+8,6%), z czego 105 tylko w czerwcu (+9,4%). W rankingu najchętniej wybieranych modeli pojawił się nowy lider – pierwszy sportowy kompaktowy SUV na rynku – Porsche Macan.

Na fali czerwcowego sukcesu w 24-godzinnym wyścigu Le Mans – gdzie wyścigowe prototypy Porsche 919 Hybrid zajęły pierwsze i drugie miejsce – niemiecki producent sportowych aut umacnia pozycję. Dotyczy to również polskiego rynku.

W pierwszym półroczu br. Porsche Macan był najchętniej wybieranym modelem Porsche w Polsce, z wynikiem 163 zarejestrowanych egzemplarzy. Drugie w kolejności – odświeżone w ubiegłym roku Porsche Cayenne znalazło 150 nabywców.

Ikona sportowych aut, Porsche 911, od początku roku wybrana została w Polsce przez 60 pasjonatów marki. Samochód z Zuffenhausen stał się trzecim, cieszącym się największą popularnością modelem Porsche w Polsce, wyprzedzając Porsche Panamera, które w ciągu minionych sześciu miesięcy odebrało 51 klientów.

Porsche konsekwentnie poszerza ofertę modeli Boxster i Cayman – w ostatnich miesiącach w salonach pojawiły się ich najmocniejsze wersje – Cayman GT4 oraz Boxster Spyder.

źródło: Porsche

AUTOR:  WNP.PL (AG)