Pomoc dzieciom wojny na Ukrainie. Wspólna akcja z Weroniką Marczuk

Udało się! W końcu to były udane mikołajki w domu dziecka Pielgrzym w Mariupolu na Ukrainie. 25 wychowanków placówki otrzymało wyjątkowe podarunki – zimowe buty. Zakupy sfinansowała firma Pajmon CPT przy wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy, którego prezesem Zarządu jest Weronika Marczuk. Dziękujemy za owocną współpracę. To jednak nie koniec naszych wspólnych działań.

– To była dla nich ogromna niespodzianka. Dzieci nie spodziewały się takich prezentów. O czymś takim nigdy nie marzyły. Cieszą się z zimowych butów. Żyją w domu dziecka na linii frontu, w codziennym stresie, blisko bombardowań, a w chwili zagrożenia uciekają do schronu. Polski św. Mikołaj podarował im ciepłe buty, wniósł olbrzymią radość do ich codzienności – mówi Weronika Marczuk, prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy, które pomogło w akcji pomocowej na Ukrainie. Zimowe buty dla 25 podopiecznych domu dziecka Pielgrzym z Mariupolu, miasta na Ukrainie w obwodzie donieckim ufundowała firma Pajmon CPT.

Dlaczego pomogliśmy?

– Jak mawiał Albert Einstein: „Problemem naszego wieku nie jest bomba atomowa, lecz serce ludzkie”. Niestety w codziennej pogoni człowiek zapomina o drugim człowieku. W pędzie za upływającym czasem, pieniędzmi, „robiąc karierę” skupia się na sobie, zapominając o wdzięczności, „dawaniu cząstki siebie innym”. Marzenia mogą być wielkie i małe, nierealne i całkiem przyziemne. Małe gesty, jak choćby zakup zimowym butów może zapoczątkować zmianę, dać sygnał, że ktoś obcy tysiące kilometrów dalej myśli o nas, o moich troskach, codzienności, wyciąga pomocną dłoń. Dzieci, zwłaszcza najbardziej poszkodowane przez los: bez rodziców, żyjące na linii frontu mają trudniej w życiu, a nawet najdrobniejszy przejaw ludzkiej życzliwości, jak choćby zakup ciepłych butów może mieć siłę rażenia tak wielką jak bomba atomowa, dać dziecku potężny impuls do działania, wywołać uśmiech. Dla tych uśmiechów, które widzimy na filmie, było warto pomóc – mówi Katarzyna Śleziona-Kołek, Dyrektor ds. Marketingu i PR Pajmon CPT.

FILM – PODZIĘKOWANIE dzieci z domu dziecka Pielgrzym w Mariupolu na Ukrainie.

ZOBACZ koniecznie: https://www.youtube.com/watch?v=0dAhLkB47ic

Zobacz także: Co mówi Weronika Marczuk o pomocy dzieciom z domów dziecka na Ukrainie?: https://cpt.pajmon.com.pl/2021/12/14/przyjazn-w-obliczu-wojny-co-mowi-weronika-marczuk-o-pomocy-dzieciom-z-mariupolu-film-i-foto/

Czy spoczniemy na laurach? Bynajmniej nie.

Wkrótce wesprzemy kolejny dom dziecka na Ukrainie. Z pewnością poinformujemy o tym fakcie.

Jeszcze raz dziękujemy Towarzystwu Przyjaciół Ukrainy za wsparcie akcji oraz wszystkim naszym Pracownikom i Kontrahentom – bez Was nie byłoby nas.

#Pajmonpomaga #csr #dzieciUkrainy #Ukraina #TowarzystwoPrzyjaciółUkrainy #pajmon #pajmoncpt