Pojazdy za miliard złotych! Możesz je kupić…

Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników kina. Wkrótce „pod młotek” trafi kolekcja 59 pojazdów, które zobaczyć można było na srebrnym ekranie w ekranizacjach przygód Jamesa Bonda.

Największy na świecie zbiór samochodów, motocykli i łodzi Agenta 007 to własność multimilionera Michaela Dezer’a, który w 2011 roku odkupił większość eksponatów od muzeum Jamesa Bonda w Keswick.

Najnowsze eksponaty obejmują m.in. Audi A5 i Land Rovery używane w czasie kręcenia „Skyfall” w 2012 roku. Najstarsza w kolekcji jest motorówka Fairey Huntress, którą oglądać można było w 1963 roku w filmie „From Russia With Love”. Oprócz nich w skład niezwykłego zbioru wchodzą m.in. znany ze scen brawurowego pościgu czołg T-55 z „Goldeneye”, Lotus Esprit ze „The Spy Who Loved Me” czy Triumph Stag z „Diamonds are Forever”.

Właściciel pojazdów, które znajdują się obecnie na wystawie w Miami, zdecydował się je sprzedać. Wstępna wartość zgromadzonych przez Michaela Dezer’a zbiorów szacowana jest na 20 mln funtów, czyli – bagatela – miliard złotych!

Sprzedażą niezwykłej kolekcji zająć ma się jeden ze znanych brytyjskich domów aukcyjnych. Dezer nie ukrywa, że liczy na duże zainteresowanie kolekcjonerów ze Starego Kontynentu.

Kolekcja przyciągnąć powinna nie tylko fanów kina i motoryzacji, ale też wszystkich tych, którzy zastanawiają się nad zainwestowaniem swojego majątku. Wielu ekspertów jest zdania, że to jedna z najlepszych motoryzacyjnych inwestycji, jaka trafia się kolekcjonerom na przestrzeni ostatnich lat.

Dla osób rozważających zakup mamy jednak złą wiadomość. Ponieważ o wartości kolekcji świadczy m.in. jej różnorodność, Dezer zadecydował, że nowy właściciel musi nabyć ją w całości…

INTERIA.PL