PIM Partnerem MotoPikniku w Tokarni

2020.09.13 Tokarnia. Park Etnograficzny . MotoPiknik 2020 fot.Michal Walczak Szkielu fb/kieleckiefoto

Tegoroczny MotoPiknik w Tokarni, był czternastą edycją tej imprezy. Drugą po śmierci jego pomysłodawcy Ryszarda Mikurdy. W 2019 roku podjęta została trudna decyzja o kontynuowaniu tej imprezy.

MotoPiknik – Zlot motocykli SHL i pojazdów zabytkowych poświęcony jest pamięci Ryszarda Mikurdy. Nowa ekipa realizująca to wydarzenie rozszerzyła formułę zlotu – m.in. zlikwidowane zostały opłaty wjazdowe dla właścicieli zabytkowych aut i motocykli. W 2020 roku pobity został rekord frekwencji – na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni stawiło się ponad 1300 pojazdów. Ponad 900 to motocykle i pojazdy zabytkowe. Pojawiły się m.in. takie perełki jak Sokół 600 z 1936 roku czy Rajdoot. Na placu zlotowym stanęły pojazdy reprezentujące polską produkcję motoryzacyjną z lat PRLu, m.in. maluchy, duże fiaty, polonezy, nysy, żuki oraz pojazdy europejskie zaprezentowane przed 1990 rokiem. Nie zabrakło także reprezentantów zabytkowej motoryzacji z USA.

MotoPiknik to nie tylko zabytkowa motoryzacja – swoje pojazdy zaprezentowały również (w osobnym sektorze) Saab Grupa Świętokrzyska, Subaru Świętokrzyskie oraz klub Mazdy.