Pilkington Automotive Poland z kolejną nagrodą

 

Firma Pilkington Automotive Poland jest laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju. Została ona przyznana za prace badawczo-naukowe nad opracowaniem innowacyjnej technologii gięcia szyb z powłokami typu Low E.

Organizatorem plebiscytu jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Inicjatywa ma na celu docenienie pracy innowatorów i inwestorów oraz organizacji, które wspierają działania składające się na inteligentny i zrównoważony rozwój życia społeczno-gospodarczego. Obecność w gronie firm i przedsiębiorców doceniających rozwój naukowy w celu tworzenia innowacyjnych rozwiązań na rzecz polskiego przemysłu to duże wyróżnienie dla Pilkington Automotive Poland.

Nasza spółka istnieje na polskim rynku już od ponad 20 lat. Od początku staramy się maksymalnie wykorzystywać potencjał nowoczesnych technologii. Dzięki temu możemy badać oraz rozwijać innowacyjne metody produkcji. Wychodzimy w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów – mówi Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Poland. – Projekt, za którego realizację otrzymaliśmy wyróżnienie zmierza do opracowania innowacyjnej, niestosowanej dotychczas w warunkach produkcji masowej technologii wytwarzania laminowanych dachowych szyb samochodowych z powłokami funkcjonalnymi zaaplikowanymi na obu formatkach szkła stanowiących finalny produkt. Rozwiązanie to pozwoli nam na produkcję szyb samochodowych o zmniejszonym współczynniku przenikania ciepła – dodaje.

Zakończenie realizacji projektu badawczo-naukowego szacowane jest na marzec 2021 roku. Wdrożenie nowego rozwiązania pozwoli firmie Pilkington Automotive Poland na zmniejszenie strat energii na istniejących liniach produkcji. Ponadto, dzięki ich przystosowaniu zarówno do gięcia szkła tradycyjnego, jak i tego z powłokami refleksyjnymi, staną się one bardziej uniwersalne. Nowe rozwiązanie zapewnia również większą trwałość i stabilność termiczną powłok istniejących na szkle typu float.

Spółka Pilkington Automotive Poland działająca w ramach NSG Group była już wielokrotnie doceniana za sposób, w jaki prowadzi swoją działalność. W ubiegłym roku firma zdobyła tytuł Fabryki Roku, Pracodawcy Jutra oraz Najlepszego Inwestora Branży Motoryzacyjnej. Jest także laureatem w takich plebiscytach jak Etyczna Firma 2019 oraz Top Pracodawca Polski Wschodniej 2018.

 

 

Kontakt dla dziennikarzy:

Natalia Kubowicz, Kierownik ds. komunikacji korporacyjnej NSG Group w Polsce

tel. +48 514 863 601

e-mail: natalia.kubowicz@pl.nsg.com

 

Informacje uzupełniające:

Pilkington zajmuje się produkcją szkła od roku 1826. W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group. Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego. NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych, działającym w dwóch podstawowych sektorach: motoryzacyjnym (rynek części oryginalnych i zamiennych) oraz w obszarze szkła technicznego i architektonicznego, które obejmują szkło i produkty szklane do budynków nowych i poddawanych renowacji, szeroką gamę produktów o wartości dodanej, a także zaawansowane produkty dla technologii informatycznych i komunikacyjnych, zastosowań technicznych i energetyki słonecznej.