Pięciu wspaniałych

Jakim modelem samochodu choć raz w życiu chciałbyś się przejechać? Na tak postawione pytanie większość kierowców w Niemczech udziela jednej i tej samej odpowiedzi – to musi być auto super sportowe!

Ponad 2 500 osób wzięło udział w sondzie przeprowadzonej na zlecenie mobile.de z prośbą o wskazanie dowolnego modelu samochodu, którym choć raz w życiu najbardziej chcieliby się przejechać. Dodajmy jeszcze, że przy wyborze danego modelu cena nie grała absolutnie żadnej roli.

Pierwsza piątka modeli marzeń w Niemczech przedstawia się następująco:
1. Audi R8
2. Porsche 911
3. BMW i8
4. Volkswagen Golf
5. Ford Mustang

Bez względu na region geograficzny największą popularnością wśród niemieckich kierowców cieszą się tamtejsze marki premium – pierwsze jest Audi, a zaraz za nim BMW oraz Mercedes. Wśród panów liczą się przede wszystkim osiągi i stylistyka. Najwięcej wskazań ma na koncie Audi R8 oraz Ford Mustang, za którymi plasują się kolejno takie modele jak BMW i8, Porsche 911 oraz Bugatti Veyron.

Z kolei panie stawiają raczej na design w połączeniu z użytecznością w codziennej eksploatacji. Dlatego wygrywa tu MINI przed Volkswagenem Golfem, a dalej mamy Audi kabriolet, Audi A3 oraz Porsche Cayenne.

Autor: Rafał Żaglewski

IBRM Samar

: