Panie i Panowie! Nagrodę Autobest 2014 zdobywa…

W już w połowie grudnia poznamy nazwę zwycięskiego modelu w plebiscycie Autobest 2014, którego celem jest uhonorowanie najważniejszej nowości motoryzacyjnej na rynku Europy Środkowej i Wschodniej.

W finałowej piątce modeli, które ubiegają się o nagrodę Autobest 2014, są w kolejności alfabetycznej:

– Chevrolet Trax
– Hyundai i10
– Mitsubishi Space Star
– Nissan Note
– Peugeot 2008

Zwycięzca zostanie ogłoszony po ostatecznym głosowaniu członków/dziennikarzy jury konkursu Autobest już 15 grudnia. W dwóch poprzednich edycjach omawianego plebiscytu na najwyższym miejscu podium stanął Ford B-Max, a wcześniej Hyundai Elantra.

Członkowie jury Autobest oceniają poszczególne modele za stylistykę i parametry techniczne takie jak prowadzenie, zużycie paliwa, wpływ na środowisko, przestronność oraz punkty za szczególne znaczenie na wschodzących rynkach Środkowej i Wschodniej Europy (na przykład cena zakupu oraz dostępność części zamiennych i akcesoriów).

Jury Autobest reprezentuje 15 rynków motoryzacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (w tym np. Bułgaria, Polska, Czechy, Rumunia, Rosja, Słowacja, Turcja, Ukraina oraz Węgry). Organizacja ta jest jedynym niezależnym, międzynarodowym jury, które koncentruje się na produktach stanowiących najlepszy wybór dla największej grupy potencjalnych klientów w tej części Starego Kontynentu.

Autor: Rafał Żaglewski
IBRM Samar