PAIiIZ: Jubileusz i nowa inwestycja Kirchhoff

Kirchhoff Automotive świętuje piętnastolecie działalności w Polsce. Odbywająca się 27 czerwca ceremonia jubileuszowa połączona została z oficjalnym zainaugurowaniem nowej inwestycji – rozbudową hali produkcyjnej mieleckiej fabryki koncernu. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele rodziny Kirchhoff, do której należy koncern, a także wiceprezes PAIiIZ Anna Polak-Kocińska.

Produkująca podzespoły do samochodów spółka Kirchhoff Polska, rozpoczęła swą działalność w Polsce w 1999 roku od uruchomienia zakładu produkcyjnego w Mielcu. Natomiast w 2004 firma rozpoczęła działalność w drugiej fabryce, zlokalizowanej w Gliwicach.

Najstarszy zakład produkcyjny Kirchhoff Polska działa w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park Mielec, zatrudniając obecnie ponad 900 osób i realizując roczną sprzedaż na poziomie 500 mln zł. Ostatnio spółka podjęła decyzję o rozbudowie istniejącej hali produkcyjnej i wyposażeniu jej w maszyny oraz urządzenia pozwalające na uruchomienie produkcji nowego asortymentu elementów nadwozi samochodów. Efektem inwestycji będzie utworzenie dodatkowych 20 miejsc pracy, powiększenie powierzchni produkcyjnej o 1200 m2 oraz zainstalowanie nowoczesnej prasy o nacisku 1000 ton. Wartość inwestycji oszacowano na 24,6 mln zł.

Kirchhoff Polska Sp z o.o. należy do konsorcium o ponad dwustuletniej tradycji. Co więcej, firma nadal pozostaje w rękach rodzinny założycieli. W ciągu piętnastu lat działalności w Polsce, przedsiębiorstwo zainwestowało na polskim rynku ponad 156 mln euro, a 1500 zatrudnionych w obu fabrykach pracowników realizuje zamówienia dla takich marek jak: GM, Ford, Volkswagen, Volvo, Peugeot Daimler, BMW, Audi.