Ostrzegawczy sygnał dla Volvo

Volvo otrzymało sygnał ostrzegawczy po ukończeniu na trzecim miejscu w JD Power 2018 Initial Quality Study w USA

Szef działu Volvo ds. Badań i rozwoju – Henrik Green twierdzi, że kiepski wynik był spowodowany problemami jakościowymi szwedzkiego producenta samochodów. Volvo wykorzystało to doświadczenie, aby zaostrzyć procedury podczas wprowadzania na rynek najlepiej sprzedającego się modelu XC60, który zdaniem firmy Green był najbardziej udanym startem w historii firmy z perspektywy jakości. A. Bolduc, że chce osiągnąć jeszcze lepszą jakość dzięki debiutowi nowego sedana S60.

Dlaczego Volvo znajdowało się na samym dole aktualnego badania jakości JD Power US?

W ubiegłym roku wiele się działo i trwa to jeszcze w tym roku. Musimy przyznać, że mieliśmy trochę problemów, gdy uruchomiliśmy XC90. Mieliśmy bardzo dobry pakiet, jeśli chodzi o cechy w funkcjonalności, ale wyzwania po stronie jakości zostały zaniedbane. Dużo nad nimi pracowaliśmy i teraz powinniśmy je przezwyciężyć.

Jak mierzysz to?

Mamy wiele danych. Jedną z nich, którą mierzymy, to liczba napraw po trzech miesiącach pracy. Udało nam się dostrzec feler, gdzie powinniśmy być obecnie z samochodami, które wyprodukowaliśmy od końca ubiegłego roku oraz na początku tego roku.

Jaka jest pewność, że Volvo weźmie udział w przyszłorocznym badaniu jakości?

Model S60 powinien być najlepszym samochodem startowym w historii Volvo, jeśli chodzi o jakość. Najlepszy do tej pory jest XC60, który wyjechał z naszej fabryki w Torslanda, w Szwecji, w 2017 roku. Przewiduję, że S60 go pobije. To, co się działo, widoczne jest dopiero teraz, ale więcej będziemy mogli powiedzieć po trzech miesiącach po tym, jak pierwsze modele pojawią się na rynku.

Czy S60 może przywrócić Volvo do pozycji lidera?

Myślę, że główną zaletą jest to, że tradycyjnie byliśmy liderem pojazdu pośredniego. S70 był większy niż średniej wielkości sedan i nie był tak duży jak duży sedan. Tak nie jest w przypadku S60. To prawdziwy premium sedan klasy średniej. To samochód kierowcy, który jest dynamiczny i sportowy, a jednocześnie bezpieczny jak każde Volvo i oferuje wszystkie wygody.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKobra w natarciu
Następny artykułElektromobilność a opony