Opel: Nowa inwestycja w Russelsheim

Dzięki inwestycji zrealizowanej właśnie w Centrum Projektowym Opla można będzie szybciej niż dotychczas realizować pomysły obejmujące pojazdy koncepcyjne.

W niemieckim Russelsheim dokonano otwarcia nowego centrum frezowania wysokoobrotowego, gdzie będą powstawać modele stylistyczne i samochody koncepcyjne. Opel zainwestował w nowoczesne frezarki oraz modernizację budynków łącznie 5 mln euro.

Frezowanie wysokoobrotowe pozwala znacznie skrócić czas pracy nad nowym pojazdem. Modele projektowe można wytwarzać w różnej skali, w relatywnie krótkich odstępach czasu, z pełnym uwzględnieniem proporcji i elementów stylistycznych. Skomputeryzowana pięcioosiowa frezarka pracuje w tempie do 60 metrów na minutę i może odwzorować najbardziej skomplikowane kształty, zachowując najwyższą jakość i precyzję.

W maszynie można obrabiać różne materiały – takie jak aluminium, pleksiglas i tworzywa sztuczne o różnym stopniu twardości.

Nowe centrum frezowania to kolejny etap zakrojonej na szeroką skalę ofensywy produktowej Opla, w ramach której w latach 2014-2018 na rynek ma zostać wprowadzonych 27 nowych modeli oraz 17 jednostek napędowych.

Następnym ważnym wydarzeniem będzie premiera nowej Astry na wrześniowym salonie motoryzacyjnym IAA Frankfurt 2015.

IBRM Samar

: