Opel Insignia zdobywa tytuł Auto Lider 2017

Insignia Grand Sport wygrywa głosami czytelników w kategorii „Auto klasy średniej”

Nowa Insignia, flagowy model marki Opel, zdobyła tytuł Auto Lider 2017 w kategorii „Auto klasy średniej”. Podczas uroczystej Gali, która odbyła się w dniu 7 lutego w Warszawie, nagrodę odebrał dyrektor generalny firmy Opel Poland, Wojciech Mieczkowski.

Nagrody Auto Lider przyznawane są w plebiscycie organizowanym przez Wydawnictwo Bauer Sp. z o.o., Sp. k. i wchodzące w jego skład redakcje tygodnika „Motor” i miesięcznika „Auto Moto”. Co roku, już od 16 lat, głosami czytelników oraz Internautów wybierane są najważniejsze premiery, najciekawsze modele, a także innowacje techniczne i projekty marketingowe branży motoryzacyjnej.

„Nowa Insignia dzięki połączeniu elegancko-sportowej stylistyki z nowoczesnymi technologiami oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa i komfortu, to wyjątkowo atrakcyjny model zarówno dla nabywców indywidualnych, jak i dla klientów flotowych. A dzisiejsza nagroda jest potwierdzeniem, że to prawdziwy „Auto Lider” klasy średniej.” – powiedział dyrektor generalny Opel Poland, Wojciech Mieczkowski.

Nowa Insignia oferuje bezkompromisowo przestronne nadwozie utrzymane w sportowo-eleganckiej stylistyce coupé oraz wzorowy poziom bezpieczeństwa i komfortu. Samochód zapewnia także wiele przyjemności z jazdy. Nowa Insignia jest oferowana z kilkoma jednostkami napędowymi do wyboru. Turbodoładowane, czterocylindrowe silniki wysokoprężne i benzynowe o pojemności od 1,5 do 2 litrów mogą współpracować z sześciobiegową przekładnią manualną lub z sześcio- i ośmiobiegowymi przekładniami automatycznymi.

Flagowy model marki Opel imponuje nie tylko niezwykłą sylwetką i przyjazną atmosferą wnętrza, ale także inteligentnymi technologiami, począwszy od wyznaczających trendy matrycowych reflektorów Opel LED IntelliLux® poprzez zaawansowany system napędu na wszystkie koła Twinster z wektorowaniem momentu obrotowego po nowoczesne systemy wspomagające kierowcę i udoskonalony wyświetlacz HUD. Ponadto Insignia, jak każdy Opel, jest wyposażona w pierwszorzędne opcje łączności kompatybilne z interfejsami Apple CarPlay i Android Auto, pozwalające na zintegrowanie smartfona z pokładowym systemem multimedialnym.

Nowa Insignia jest dostępna jako limuzyna Grand Sport, kombi Sports Tourer oraz kombi o off-roadowym charakterze – Country Tourer. Najwyższe miejsce w gamie zajmuje zaprojektowana wybitnie z myślą o kierowcy i gwarantująca maksymalną przyjemność z jazdy na wszystkich drogach, dynamiczna Insignia GSi.

Nowy Opel Insignia zachwyca wspaniałą zwrotnością i precyzją prowadzenia, większą przestronnością oraz doskonałym stosunkiem wartości do ceny. Ponadto program Exclusive umożliwia unikatową personalizację samochodu. To wszystko czyni nową Insignię poważnym rywalem nawet dla modeli marek Premium. W ciągu niespełna roku od rozpoczęcia sprzedaży, Opel przyjął już ponad 100 000 zamówień na nową Insignię z całej Europy.

Źródło: www.media.opel.com