Opakowania Schoeller Allibert dla branży automotive

Przemysł motoryzacyjny jest sektorem równie dynamicznym jak pojazdy, które tworzy. Ta niezwykle konkurencyjna gałąź przemysłu wymaga rozwiązań, które ograniczą koszty i podniosą jakość procesu produkcji. To dzięki ich zastosowaniu możesz oglądać swoją konkurencję we wstecznym lusterku. Właśnie takie są pojemniki i skrzyniopalety dla przemysłu motoryzacyjnego tworzone przez Schoeller Allibert.

Schoeller Allibert – tradycja i innowacyjność mogą iść w parze

Prawie 60 lat tradycji na rynku opakowań z tworzyw sztucznych musi zobowiązywać. Dokładnie tak dzieje się w przypadku Schoeller Allibert, gdzie pozycja rynkowego lidera i globalny zasięg inspiruje nas do wdrażania kolejnych innowacji i myślenia kategoriami przyszłości. Nasze fabryki i biura są rozlokowane na trzech kontynentach. Jedno z ważnych ogniw naszej konstelacji mieści się w Polsce, a konkretnie w Zabrzu, w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Ścisła współpraca z wiodącymi firmami w siedmiu branżach, w tym także z liderami przemysłu automotive, sprawia, że jesteśmy w stanie zaoferować naszym Klientom produkty idealnie odpowiadające na ich potrzeby, a w szerszej perspektywie także realnie przekładające się na ich zyski.

Opakowania zwrotne z tworzyw sztucznych dla automotive

Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że przemysł motoryzacyjny niejedno ma imię. To bardzo zróżnicowana kategoria, której poszczególne działy wymagają specjalistycznych rozwiązań. Właśnie takie – szyte na miarę konkretnych etapów produkcji automotive, są opakowania plastikowe, skrzyniopalety i wózki oferowane branży motoryzacyjnej przez Schoeller Allibert. Co znajduje się w tej gamie produktów? Asortyment w tej kategorii otwierają składane pojemniki Magnum Optimum oraz FLC dostępne w kilku różnych wersjach gabarytowych. Skoro o dużych pojemnikach mowa, nie sposób pominąć także serii Big Box oraz Euroclick, które również z powodzeniem mogą być zaadoptowane do potrzeb branży moto. W ślad za nimi idzie cała gama mniejszych, nieskładanych, sztaplowanych pojemników typu Galia, KLT, Euro (dostępnych także w wersji z pokrywą) oraz LWB. Ofertę uzupełniają plastikowe palety, atestowane wiadra oraz wózki.

Korzyści ze stosowania pojemników Schoeller Allibert

Dlaczego globalne marki pokroju Renault Tracks, Magna Steyr czy Continental zdecydowały się postawić właśnie na współpracę z Schoeller Allibert? Międzynarodowa renoma i pozycja globalnego lidera to niewystarczające argumenty, by przekonać gigantów branży motoryzacyjnej. Potrzeba czegoś więcej, a mianowicie konkretnych, policzalnych korzyści. Takie właśnie gwarantuje Schoeller Allibert. Nasze pojemniki i opakowania z tworzyw sztucznych oferują swoim użytkownikom redukcję kosztów logistycznych, które w procesie produkcji w segmencie automotive mają niebagatelne znaczenie. Szeroka gama zwrotnych opakowań z tworzyw sztucznych pozwala wybrać z naszej oferty rozwiązanie, które najlepiej odpowie na potrzeby danego odcinka procesu produkcyjnego. Co więcej, korzystając z pojemników wielokrotnego użytku przeznaczonych do recyklingu przedsiębiorstwo może obniżyć też koszty związane z gospodarowaniem odpadami. Przede wszystkim jednak opakowania proponowane przez Schoeller Allibert gwarantują trwałość przy niższej wadze pojemnika, co implikuje mniejsze spalanie paliwa i redukcję kosztów transportu. Na te ostatnie ma także wpływ możliwość składania pojemników w transporcie powrotnym, co pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni, a tym samym pieniędzy. Warto też pamiętać, że pojemniki dla automotive produkowane przez Schoeller Allibert są sztaplowane i kompatybilne z powszechnie stosowanymi systemami logistycznymi, przez co pozwolą zoptymalizować czas oraz miejsce potrzebne w procesie dostarczania i przechowywania ładunków.

To całkiem spory potencjał oszczędności, jeśli mowa o pojedynczym aspekcie logistyki. Dlatego jeśli działasz w branży automotive i masz świadomość, że zarządzanie łańcuchem dostaw w Twojej firmie mogłoby wyglądać znacznie lepiej, skontaktuj się z przedstawicielem Schoeller Allibert i przekonaj się, jak możesz wyprzedzić konkurencję dzięki naszym pojemnikom z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego.