Nowy szef designu w Skodzie. Czeskie auta będą jeszcze piękniejsze?

Oliver Stefani to nazwisko, które na początek nie mówi zbyt wiele. Jednak to właśnie ten człowiek kierował designem w Volkswagenie przez ostatnie lata. Teraz stoi przed nim kolejne poważne zadanie – projektowanie nowych modeli Skody.

Oliver Stefani zajmie miejsce Jozefa Kabana, który zajmował się designem Skody od 2008, jednak kilka miesięcy temu opuścił czeską markę na rzecz BMW. Nowy szef designu pracował dla Volkswagena od 2002 roku. Spod jego ręki wyszły takie projekty, jak m.in. największy Volkswagen Atlas oraz mały Up!

Szkolił się na Akademii Sztuk Pięknych w Brunszwiku, a następnie w Art. Center College of Design w Pasadenie. Jego kariera w koncernie VW rozpoczęła się w europejskim centrum designu w hiszpańskim Sitges, po czym awansował do centrali w Wolfsburgu.

Stefani pracował przy takich projektach jak New Beetle, Passat CC oraz kierował pracami nad nowym Polo, Jettą, Tuguanem, Golfem i trzema projektami skupionymi pod marką ID. Szef Skody, Bernhard Maier przedstawia nowego szefa designu jako człowieka, który wprowadzi czeską markę w kolejny, bardziej emocjonalny etap rozwoju, który nastąpi w erze digitalizacji i elektryfikacji.