Nowości Forda 2017

Jakie premiery rynkowe szykuje marka w nadchodzącym roku? Mamy już potwierdzone informacje, które dotyczą dwóch kluczowych modeli z gamy Forda.

Otóż w trzecim kwartale przyszłego roku na polskim rynku zadebiutować ma Ford Fiesta nowej generacji. Producent spod znaku błękitnego owalu zaprezentował właśnie nie tylko „zwykłą” Fiestę, ale również i jej bardziej ekstrawaganckie odmiany. Takie jak prestiżowa Fiesta Vignale i usportowiona Fiesta ST-Line, jak również outdoorowa Fiesta Active. Ciekawe, czy te wszystkie trzy ostatnie modele będą z czasem oferowane również na rynku polskim?

Fiesta siódmej generacji stanie w szranki w takimi graczami w europejskim segmencie aut subkompaktowych jak chociażby Nissan Micra oraz Citroen C3, które również doczekały się już następców. I to nie byle jakich następców – w końcu i nowa Micra, i nowe C3 mają dużą szansę odnieść sukces w prestiżowym plebiscycie o nagrodę dziennikarzy „Car of the Year 2017”. A do tego dochodzi jeszcze nowiutki Volkswagen Polo. Mniejszy brat Golfa ujrzeć ma bowiem światło dzienne w nadchodzącym roku.

Według dobrze zorientowanych źródeł, z nowości Forda A.D. 2017 czeka nas ponadto premiera Mondeo w wersji po liftingu.

Źródło: www.samar.pl