Nowi członkowie PIM

Z przyjemnością informujemy, że do naszej Izby dołączyło 5 nowych firm:
FEA Project powstała w roku 2012 w celu zapewnienia inżynierom komplementarnego wsparcia od biur konstruktorskich, poprzez dobór sprzętu aż do biur obliczeniowych wykonujących analizy numeryczne konstrukcji. Zintegrowane oprogramowanie dla wirtualnego prototypowania z dziedziny elektromagnetyzmu. Poprzez szeroki zakres częstotliwości, od częstotliwości radiowych do mikrofal.

Szybkie zmiany zachodzące w przemyśle samochodowym wymuszają korzystanie z wirtualnej rzeczywistości jako narzędzia zapewniającego spełnienie wymagań użytkowników samochodów.

To właśnie przemysł samochodowy łączy w sobie wiele procesów technologicznych, takich jak odlewanie, spawanie, kucie, obróbka cieplna i tłoczenie. Każdy etap produkcji podzespołów ma wpływ na zmianę właściwości materiałowych, a w rezultacie zmienia zachowanie samochodu podczas eksploatacji i wypadków.

Spółka AXIT to lider w obszarze oprogramowania integrującego partnerów logistycznych w łańcuchu dostaw w oparciu o wykorzystanie technologii chmury obliczeniowej. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT wspierające złożone procesy logistyczne firm w branżach m.in.: motoryzacyjnej, chemicznej, TSL i FMCG. 15 lat doświadczenia i ponad 1200 zrealizowanych z sukcesem projektów między innymi dla koncernów: Ford, Porsche, BMW, BASF, DHL, DB Schenker.

Wiodącym rozwiązaniem AXIT jest największa w Europie platforma logistyczna AX4, z której korzysta ponad 40 tys. firm, w 100 krajach, w 13 językach, wymieniając za jej pośrednictwem ponad milion komunikatów każdego dnia w czasie rzeczywistym.

AXIT proponuje rozwiązania przygotowane indywidualnie dla każdego klienta, a po wprowadzeniu innowacyjnego rozwiązania AX4 Open – działy IT firm mogą również samodzielnie tworzyć rozwiązania logistyczne dostosowane do specyficznych potrzeb firmy. To czyni AXIT wiodącym dostawcą rozwiązań IT opartych na rozwiązaniach chmury obliczeniowej, przeznaczonych do zarządzania globalnymi sieciami logistycznymi.

Innowacyjne rozwiązania AXIT przenoszą komunikację pomiędzy działem logistyki firmy, spedytorami i pracownikami magazynów w nowy wymiar, zapewniając przyśpieszenie procesów i efektywniejszą współpracę wszystkich podmiotów uczestniczących w łańcuchu dostaw oraz znaczną redukcję kosztów.

tesa SE to jeden z wiodących światowych producentów samoprzylepnych produktów i rozwiązań systemowych.
Od roku 1941 nazwa tesa® stanowi markę reprezentującą wszystkie produkty samoprzylepne wytwarzane przez naszą Grupę. Nazwa obejmuje szeroki zakres różnych rozwiązań systemowych do stosowania w przemyśle i przez profesjonalistów, a także 300 produktów przeznaczonych dla konsumentów m.in. taśmy klejące, bogata oferta uszczelek, haczyków i moskitier.
Firma ZPH PRODEX rozpoczęła swoją działalność w 1960 roku i jest obecnie doświadczonym producentem samochodowych pasów bezpieczeństwa dla potrzeb rynku motoryzacyjnego oraz uchwytów do mocowania broni palnej lufowej w pojazdach. Od 2010 roku firma nasza rozszerzyła swoją ofertę wprowadzając dodatkowo usługę obróbki mechanicznej w zakresie: toczenia, frezowania, wycinania i tłoczenia na prasach oraz na wtryskarkach.

Firma AUTO – NET Daniel Węgrzynek rozpoczęła swoją działalność w maju 2012 roku. Jest właścicielem marki ADW Consulting. Jest to platforma szkoleniowo – doradcza, która powstała w odpowiedzi na rosnące potrzeby usług z zakresu specjalistycznych szkoleń technicznych i doradztwa w branży motoryzacyjnej. Specjalizujemy się w aspekcie pojazdów użytkowych i specjalnych. Świadczymy także usługi doradcze w zakresie optymalizacji procesów biznesowych w branży motoryzacyjnej z naciskiem na branżę transport/logistyka. W chwili obecnej tworzymy nowe marki takie jak: www.rzeczoznawca-motoryzacyjny.pl, www.trucksalon.pl oraz pierwsze w Polsce czasopismo on-line www.rescuemagazine.pl.
Dodatkowo firma AUTO – NET jest certyfikowanym przedstawicielem austriackiej firm Oberaigner Automotive GmbH. Specjalizują się w technice układów napędowych do pojazdów seryjnie produkowanych typu Mercedes – Benz Sprinter 4×4 i 6×6, Opel Movano, Renault Master, Nissan NV400. Firma ma fabrykę w Laage i posiada status producenta pojazdów.