Nowa CEP ruszy szybciej

Już 30 października tego roku, a nie jak planowano wcześniej z początkiem czerwca przyszłego roku, wejdzie w życie reforma Centralnej Ewidencji Pojazdów.
Ministerstwo Cyfryzacji skierowało do konsultacji publicznych projekt ustawy Prawo o Ruchu drogowym, którego celem jest przyspieszenie wejścia w życie przepisów dotyczących Centralnej Ewidencji Pojazdów. Mają one zacząć obowiązywać już 30 października tego roku, zamiast planowanego wcześniej 4 czerwca 2018 roku. – Niniejszy projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw sankcjonuje etapowe podejście do wdrożenia zmodernizowanego Systemu Informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK2.0), umożliwiając jego wcześniejsze uruchomienie w zakresie centralnej ewidencji pojazdów w terminie 30 października 2017 r. – możemy przeczytać w uzasadnieniu do projektu ustawy.

A jeszcze w ubiegłym roku datę uruchomienia CEP odkładano w czasie, gdy okazało się, że wcześniej zakładane terminy nie są możliwe do zrealizowania. W grudniu prezydent podpisał nowelizację ustawy o kierujących pojazdami oraz niektórych innych ustaw. Miała ona na celu przesunięcie z 1 stycznia 2017 r. na 4 czerwca 2018 r. wejścia w życie ustaw związanych z uruchomieniem nowego systemu. Jak informowało wcześniej Centrum Informacyjne Rządu, jedną z przyczyn przesunięcia terminu był brak przygotowania starostw do przekazywania danych do CEP.

Źródło: www.samar.pl