Nie będzie redukcji w Gliwicach

Sytuacja finansowa Opla, sprzedaż i udział w rynkach oraz plany produkcyjne dla modeli Opel/Vauxhall były głównymi tematami posiedzenia władz Europejskiej Rady Pracowników (EEF), które odbyło się niedawno w Gliwicach.

Zatrudnionych w europejskich zakładach Opla reprezentowali związkowcy z Niemiec, Wlk.Brytanii, Hiszpanii, Austrii oraz Polski, natomiast ze strony europejskiego zarządu Opla obecny był m.in. Ulrich Schumacher (wiceprezes GM Europe).

Związkowcy z Polski podczas spotkania podnieśli problem ciągłego spadku planów produkcyjnych dla Gliwic oraz konieczności wprowadzenia w śląskim zakładzie dodatkowego – obok Astry V – modelu, który gwarantowałby niezbędny wolumen produkcji do 2018 roku. Zwrócono także uwagę, że – w związku z ograniczeniami wielkości produkcji – niezbędne jest kontynuowanie oddelegowywania pracowników z Gliwic do innych europejskich zakładów Opel/Vauxhall, co pozwoli utrzymać zatrudnienie na stabilnym poziomie.

Podczas spotkania polskich związkowców z U.Schumacherem, wiceprezes GM Europe zapewniał, że celem koncernu jest jak najpełniejsze wykorzystanie mocy produkcyjnych w Gliwicach. Jak czytamy w raporcie na stronach Solidarności GMMP, zdaniem przedstawiciela zarządu koncernu już Astra V pozwoli zwiększyć plany produkcyjne na tyle, by ponownie uruchomić trzecią zmianę. Intencją koncernu jest też ulokowanie w Gliwicach produkcji kolejnego, nowego modelu. Ulrich Schumacher zapewnił, że w GMMP nie będzie przymusowych zwolnień pracowników.

źródło: NSZZ Solidarność GMMP

AUTOR:  WNP.PL (AG)