Następca Fiata Punto z … Polski?

Grupa Fiat zamierza w ciągu trzech lat wydać 9 mld euro na wdrożenie produkcji nowych modeli, wyrównanie strat na rynku europejskim i ożywienie włoskich fabryk. Informację podaje Automotive News, przywołując ustalenia agencji Bloomberg i anonimowe źródła zbliżone do sprawy.
Oprócz wzmocnienia prestiżowej marki Maserati i Alfy Romeo poprzez wprowadzenie nowych włoskich modeli, Fiat miałby się skupić na nowych (odświeżonych?) modelach: 500, Panda i Punto. Firma odmawia na razie komentarza co do planowanej strategii europejskiej. Należy jednak przypuszczać, że Sergio Marchionne, który jest prezesem Fiata i Chryslera, odczuwa wyraźną presję, aby powstrzymać straty włoskiego producenta w Europie. Jakiś czas temu Fiat zapowiadał stworzenie ok. 20 nowych modeli dla Europy do 2016 r., w tym ośmiu aut Alfa Romeo. W obliczu tych informacji z pewnością odżyją spekulacje dotyczące przyszłości fabryki Fiata w Tychach, której załoga (i poddostawcy) z utęsknieniem oczekuje wieści np. na temat nowego modelu. Nieoficjalnie mówi się, że takie wieści może przynieść wiosna.

Tak czy inaczej w informacji Bloomberga pojawiają się niepotwierdzone rewelacje dotyczące planów dla Polski. Hatchback Fiat Punto, konkurujący np. ze Skodą Fabią czy Volkswagenem Polo, zostałby zastąpiony przez pięciodrzwiową odmianę modelu 500. I ten model na rynek masowy miałby być wytwarzany w Polsce ze względu na niskie koszty, głosi nieoficjalna póki co informacja.

źródło: Automotive News
AUTOR: WNP.PL (AG)