Najwięcej Fordów sprzedaje się w kolorze…

W jakim kolorze europejscy klienci najczęściej kupują nowe Fordy? Czy ranking popularności otwiera kolor czarny, biały, a może srebrny?

Jak wynika z analizy danych sprzedażowych Forda, klienci tej marki na rynku europejskim chętnie wybierają auta zwłaszcza w kolorze białym. Według danych za miniony rok, samochody w takiej właśnie tonacji stanowią jako całość średnio udział na poziomie około 23%.

Na kolejnych miejscach podium ulokował się natomiast kolor czarny (19%) oraz srebrny, który stanowi około 16% całości. Co ciekawe, szybko rosną notowania Fordów kupowanych w kolorze niebieskim – w rankingu popularności ich sprzedaż poszybowała o 63%.

Białe Fordy w Turcji
W tym akurat kraju średnio prawie 3 na 4 nowe Fordy opuszczające salony dealerskie mają kolor biały. Dla porównania, jeszcze rok wcześniej udział ten wynosił nieco ponad 50%.

Na każdym lokalnym rynku w Europie na pierwszym miejscu w rankingu popularności u Forda znajdziemy albo kolor biały, albo czarny, albo srebrny. Poza dwoma wyjątkami. Są to Czechy oraz Wielka Brytania, gdzie na czoło wysuwa się niebieski.

Polacy lubią kolor srebrny
Nowe Fordy kupowane w kolorze czarnym mają procentowo największe wzięcie w Portugalii (31%), Norwegii (28%) oraz w Holandii (26%). Z kolei duże prawdopodobieństwo wyboru przez klienta auta w kolorze srebrnym mamy w takich krajach europejskich jak Irlandia (28%) oraz Węgry i Polska (po 21%).

Nasi bratankowie częściej niż gdziekolwiek indziej w Europie kupują także w salonach Forda samochody w kolorze brązowym (15%).

IBRM Samar